Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes kisfiam 120-150...

6 hetes kisfiam 120-150 ml-eket szopizik evésenként, naponta 6-szor. De egy mellemből nem jön össze az egyszeri adag, csak kettőből. Más is van így? Baj ez? Később meg a kettő se lesz neki elég? Egy mellemből max.80-100 ml jön össze alkalmanként.

Figyelt kérdés
Reggel van több tejem, akkor szoktam fejni, kb.120 ml-t, amit este oda kell neki adnom, mert este az esti utolsó etetésnél 2 mell se elég neki. Aggódok.
2009. ápr. 27. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Reggel mindenkinek több teje van és estére pedig kevesebb, de sokkal zsírosabb és kalóriadúsabb. Szinte minden baba estére elfárad és legszívesebben non-stop cicizne délutántól elalvásig. Nincs semmi baj a két mellből való szoptatással, szervezeted érzi a többletigényt és több tejet fog termelni. Ha viszont üvegből pótolsz akkor megszokhatja a kicsi és nem küzd majd a szopival. Ha 120-150 ml-ket szopik az nagyon jól hangzik.

Ne aggódj a tested csak úgy tud reagálni ha többet és gyakran azaz igény szerint szoptatsz, mindegy hogy alkalmanként egy vagy két mellből, a lényeg hogy a baba minden nyikkra mellre kerüljön és nem lesz semmi baj.


1 éve szoptató anyuka

2009. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor nem aggódok! üdv
2009. ápr. 28. 09:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, és ami a lényeg, végy egy nagy levegőt és ne pótolj többet!

Én is igy voltam, hetekig adtam a reggel lefejtet este, pont mint te. De a mellben annyi tej van (főleg nálad, mert elég szép mennyiségeket szopizik a babád), amennyit a baba igényel!

Pár napig nyügös lesz este, de aztán hidd el beáll. Ha nem karod rögtön, akkor kezd el a este 7-7-5-5-3-3-1-1 perces fejést, és tornázd kicsit fel a mennyiséget, az sem baj, ha nem jön semmi, az inger a lényeg.

És fokozatosan csökkensd a pótlást, rakd el a fagyasztóba a lefejtet.

Ha a babád eleget pisil kakil és gyarapszik, nem a tejed kevés. Esti sirás nagy százalékban nem az éhség miatt van.


Hidd el megéri, és biztos hogy sikerül, nekem is ez volt. Sőt, nekem négy hónapig két mellből szopizott, utána meg egyből.

Most 11 hónapos és még szopizik ezerrel, igaz a 8.- hónapig minden este ha elaludt fejtem a fenti fejéssel, hogy sok legyen neki este is.


Amúgy ha úgy érzed nem elég a két mell, akkor tedd rá ujra az elsőre, és válts akár 4X mellet! Vagy ringasd egy kicsit és fél óra múlva tedd rá megint.


Írj, hogy mi újság! Sok sikert.

2009. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszadó! Jó, hogy írtál, megnyugtattál. Képzeld, tegnap este már nem kellett adnom neki plusszba este. Igaz, hogy több, mint egy óra hosszat tartott az "etetés" összesen, de csak kiszívta, amit szeretett volna. Első körben 130 ml-t fél óra alatt (két mellből), aztán még nyűglődött, de "pihentünk" kicsit, aztán még 40 ml-t talált bennük (mindkét mell). Hajnalba ugyanez, 170 ml összesen. Csak azt nem tudom, hogy miért eszik ilyen sokat (160 alá nem adja, van hogy 190-ig nem nyugszik), még csak 4 kg, mondjuk nagyon gyarapszik szerintem, de jóval többet eszik, mint amennyi a napi "adagja" lenne. Meg hogy van ez a tejtermelés? A pihenő után mindig jön újabb "adag", de hogy?
2009. ápr. 29. 09:59
 5/6 anonim ***** válasza:

2. válaszló vagyok.

Ügyesek vagytok! Csak így tovább!

Hidd el, 4 hónap és öt perc alatt végez majd ezzel az adaggal!

A babák különböző mennyiséget szopiznak, 500-1200 ml/ napig normális. Kinek mi elég! A tied úgy látszik a nagy evő kategória! De gondolj arra, van aki ikreket sikeresen szoptat.

Amúgy azt mondják a szoptatási tanácsadók, hogy a 6. hét után nem nő számottevően a szopizott mennyiség, tehát nem kell aggódnod, nem fog hat hós korában se sokkal többet szopizni.

A tejet mindig talál benne, mert akkor termelődik a tej nagy része, amikor inger éri a mellet. Ráadásul minél puhább a mell, annál zsírdúsabb tejet termel. Amikor már feszül, akkor az előtej van többségben benne!


A következő lépés az lesz, hogy nem méred mikor mennyit szopizik, csak mondjuk a csupasz súlyát minden este!

Nem tervezed? :)

2009. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves "második"! 3 napja magától átállt a napi 5 evésre, így azóta egyáltalán nincs szükség a lefejt tejjel pótlásra. (remélem nem kiabálom el!) Vagy beállította a tejtermelésemet magához, vagy nem növeli az igényeit, azt nem tudom, mert csak naponta 1x mérem, a reggeli elsőt, az alapján 150-180-at eszik. Viszont azóta nem nagyon feszül a mellem, max akkor, ha egy hosszabbat alszik egybe, pl. éjszaka. Este szokott nyűglődni néha, de úgy látom, nem azért, mert éhes, hanem mert fáradt, csak nem tud vmiért még elaludni (persze nem biztos, lehet csak én látom így). De szerintem tutira nem enni akar, mert csak forgatja a fejét, be se nagyon veszi a szájába, meg ki is szokott köpni egy kevés tejet.
2009. máj. 3. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!