Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne szokjon le az anyatejről?

Figyelt kérdés
A barátnőm 2 hetes kisbabája ha anyatejet eszik hasfájós lesz tőle és mindig éhes.Ha tápszert adnak neki,akkor alszik,mint a kisangyal.Szegény nekem panaszkodott,de nekem még nincs babám és nem tudom mit tanácsoljak.Fél,hogy rászokik a tápszerre és nem lesz teje?Segítenétek tanácsokkal?
2011. jan. 6. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

A mama hagyjon ki az étrendjéből minden tejterméket és szóját tartalmazó ételt, mert lehet, hogy erre érzékeny a baba.

És ne adjon neki tápszert, hanem szoptassa kizárólag.

Nálunk mindkét gyerekemnél ez volt a hasfájás oka, mindkettő allergiás is lett később, de a nagyobb már kinőtte.


A babák 10 hónapos koráig én nem ittam tejet (később a tejtermékek már nem okoztak gondot, de a tej igen)

2011. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem sok tejet iszik,mert rá sem bír nézni szegény mióta terhes lett
2011. jan. 6. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

huu nekem elég érzékeny volt babám pocija szinte mindenre!!most már lassan 3 hónapos, már jobb, de még mindig kevés dolgot eszek.

Pl a paradicsom őt teljesen kiütötte, mire rájöttünk, hogy mi van 2 éjszakát átvirrasztottunk úgy, hogy üvöltött...kb 3 hetes volt.

De ne egyen kis magvas, kemény, viaszos héjú dolgokat se!Pl szőlő, datolya, én a zöld alma héját is leszedem.Én az első 6 hétben kb krumplin, vajas, májkrémes kenyéren, főtt csirkehusin meg lebbencs levesen éltem és így is fájt a hasa sokszor.Pl a bundás kenyeret sem bírta, attól is végigsírt egy délutánt, azóta még nem próbáltam.Szóval próbálkozzon, elmúlik ez az idő,és ha most elapad ilyen miatt a teje, akkor nagyon meg fogja bánni később!!!

2011. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ezek okoztak hasfájást: ha nem jött ki a büfi, laktoherb tea (vagy bármi más ánizsos, édesköményes tea), tej, yoghurt, kefír, paradicsom!, karfiol, brokkoli, karalábé, káposzta, borsó, gomba, paprika, narancslé, barack, szilva, szőlő és a rozskenyér.

Így hirtelen spknak tűnik, de valójában nem nehéz ezek nélkül étkezni 3-4 hónapot.

2011. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!