Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet leválasztani az...

Hogyan lehet leválasztani az anyatejről a kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom 7,5 hós és nagyon cicifüggő. Sajnos 1 hónapja már iszonyatos fájdalmaim vannak szoptatás után a jobb mellemben. Mivel semmi sem használ a nőgyógyászom javaslatára le kell választanom az anyatejről a kislányom. Hogyan kezdjek neki? Légyszi segítsetek!

A tízórai meg az uzsi már ki van váltva, a tápszert ma meg se akarta hajnalban kóstolni... nagyon kétségbe vagyok esve... :-(


Köszi


egy szomorú anyuka


2011. márc. 10. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sürgősen keress fel egy szoptatási tanácsadót. A fájdalom nem normális, de biztos meg lehet találni az okát. Az orvosod ezt megpróbálta? (Bocs, de nem nagyon hiszem, ha tévedtem, akkor elnézést!)

7,5 hónaposan még teljesen normális, hogy az anyatejhez ragaszkodik, és tulajdonképpen az elválasztás még korai is lenne.


[link]


Itt találsz szakértő segítséget, ha szeretnéd, hogy anyatejes maradjon a babád, keresd fel őket. Diószeginé Schneider Esztert személyesen is ismerem, nagyon profi, nekem is sokat segített, mindig amikor bajban voltam.


Nem kell, hogy szomorkodjál!

2011. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem először keress egy másik nőgyógyászt vagy hívj fel egy szoptatási tanácsadót [link]
2011. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát ugy látszik ugyanarra gondoltunk :-D
2011. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen. :o)
2011. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Osztom az előttem írók véleményét!
2011. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom nagyon profi, megbízok benne. Sajnos az egyik tejcsatornám hormonálisan túl érzékeny, és ezért fáj nagyon maga a "tejtermelődés" a szoptatás után. Kaptam már rá gyógyszert is, de sajnos nem használ. Jövő héten megyek UH-ra, hogy még jobban megnézzék, hogy tényleg nincs semmi komoly baj.

Viszont emiatt minden 3-4-ik szoptatás után 30 perccel iszonyatos fájdalmaim vannak. Nyilall, szúr, éget az egész mellem... és ez tart vagy 1,5 óráig... Nagyon szeretném még szoptatni a kislányom, de már 1 hónapja szenvedek ezzel és nem javul a helyzet... sajnos csak ez a megoldás marad... :-(

2011. márc. 10. 14:20
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
keverj össze lefejt tejet tápszerrel, és fokozatosan pár nap alatt higítsd csak tápszerre a dolgot. Már 7és fél hónapos! Semmi baja nem lesz, ha nem kap már anyatejet! Ebből nehogy lelkiismereti ügyet csinálj! Az első fél év a fontos, utána már csak bónusz!
2011. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Második vagyok

Nekem is voltak bajaim, én is eleinte hallgattam a nőgyógyászomra (annyira begyulladt az egyik mellem, hogy vér jött belőle)

Mikor bekerültem a kórházba 6 hónapos babám mellől, ott találkoztam egy szoptatási tanácsadóval (40 éve dolgozik a nőgyógyon) (nem ligás), az ő javaslatára teljesen másképp kezdtem szoptatni. Utána csak a jó mellemből szoptattam, ha a másik ( a beteg) csomósodott, akkor kimasszíroztam, kb. 2 hét után a gyerek beállt egy mellre, a másikban nem is volt tej pár hét múlva. 15 hónapos koráig szoptattam így.

2011. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hívd fel őket, mert akár hiszed akár nem, minden fajta problémát ismernek, fel vannak készülve a "különleges esetekre" is, és ha végképp nincs más megoldás, akkor abban is segítenek, hogyan kell "elapasztani" a tejet, de hidd el, ez az utolsó utáni megoldás csak, minden követ meg fognak mozgatni, hogy segítsenek Neked és a babádnak, hogy menjen a szopizás.


Biztos, hogy az orvosod profi nőgyógyász, de nő? aki szoptat?

A szülészet-nőgyógyászat nem ugyan az, mint a szoptatás, utóbbi egy külön "tudomány", rengeteg ismeretük van a végzett szoptatási tanácsadóknak, ami a nőgyógyászoknak nincs, mert az orvosin csak töredékét tanítják ennek...


Szerintem a lelkednek is jót tenne, ha beszélnél egyel, mert akkor elmondhatod, hogy mindent megettél.


Én hiszek benne, hogy van megoldás a számotokra!

első

2011. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kedves második! Most nagyon megörültem a válaszodnak, hogy lehetséges, csak 1 mellből is szoptatni. Mert a bal mellemmel minden oké. Mit csináljak akkor a fájós cicivel, hogy ne gyulladjon be? Tudnál segíteni? Elég egy picit fejni minden szopizás után? Vagy csak akkor ha tele van?

Előre is köszi!! :-)

2011. márc. 10. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!