Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalatok evéssel kapcsola...

Tapasztalatok evéssel kapcsolatban?!

Figyelt kérdés
Hétfőn volt 1 hónapos a kisfiam. 2590-el született a 36. héten 2510-el jöttünk haza ma volt itt a védőnő és a pici jelenlegi súlya 4105 gr. Anyatejes és etetésenként 100-150 ml-t eszik. Nem mondanám hasfájósnak de szokott sírni a hasa miatt. A védőnő szerint ez azért van mert túl eszi magát. Szerintetek is sok amennyit egyszerre megeszik?
2011. jan. 6. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Anyatejjel mellből babát túletetni nem lehet.

Akkor okozhat gondot, hasfájást a babánál, ha gyakran váltasz mellet és mindig csak a hígabb, laktózban gazdag elsőtejet kapja. Ha figyelsz arra, hogy a hátsótejhez is hozzájusson ez megszűnik. Egyébként sok baba hasfájós (vagy ráfogják, hogy hasfájós) és annyi minden okozhatja, leginkább az éretlen bélrendszer...

2011. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
így elsőre ez a mennyiség tényleg kicsit soknak tűnik, de a hasfájás oka nem csak ez lehet, ha a babának így jó, kell ennyi tejci evésre, hagynám.
2011. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 5 hetes múlt (hétfőn lesz 6 hetes), 3150g-mal született a 40. hétre 3030-al hoztuk haza. A mai mérésen a dr néninél 4050g-ot mértek. Kérdezte a doki néni, hogy egyszerre mennyit eszik, mondtam, hogy 80 és 150 között; erre közölte, hogy a 150 az már sok. Kérdem én egy anyatejes babánál, aki ciciből eszik, ezt hogyan tudod koordinálni. Persze a kérdésem a rendelésen is költői maradt, mert nem kaptam rá választ. De most már én is kezdem azt a nézetet vallani, hogy amíg a baba szépen fejlődik, jó kedélyű, nem üvőlt egész nap, addig túl nagy baj nem lehet.
2011. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem sok a 150 szerintem! Most híznak szépen, később, ha forognak, kúsznak, lelassul a hízásuk. Ha most korlátozzuk az etetéseket, akkor később meg kevés lesz a súlya. Szerintem. Egyébként a babák úgyis tudják, mi a jó nekik -ezt gondolom sokszor olvastad már, ha jókedvű, nincs más baja, akkor nem baj. Nálunk akkor sírt a pici, ha 2 mellből etettem (orvosi tanácsra- amit nagyon nem kellett volna megfogadni, mert 1 mell is elég volt), na akkor aztán néha csikart a pocija a váltástól, mert egy mellet sem ürített jól ki.
2011. jan. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!