Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 21 hónapos cicifüggő babát...

21 hónapos cicifüggő babát hogyan szoktathaták le a szoptatásról egyik napról a másikra? Esetleg valami praktikák, tanácsok? Még éjjel is felkel néha kétszer is.

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 23:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*szoktathatnák
2011. jan. 9. 23:09
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Miért akarod leszoktatni egyik pillanatról a másikra? o-o Akkor egy életre sóvárogni fog és lesz belőle cigifüggő.
2011. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A leszoktatásnál nagyon fontos a fokozatosság. Egyik napról a másikra nem szabad. Ranschburg Jenő részletesen ír erről a Szülők könyvében (Az elválasztás c. fejezetben).
2011. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
szia mi kislányunk is igy van igaz ő még csak 14 hós kitartás neked.....
2011. jan. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A fiam is cicifüggö.Föleg éjjel.Igaz ö még 10 hónapos.Viszont 6 hónapja minden éjjel5x 6x felébred,és csak a cici jó.

A lányomat 14 hónaposan szoktattam le az éjjeli szopiról,1 hét alatt sikerült.Rá ehy hétre az alvás elötti is elmaradt.

A fiamat is leszoktatnám,mert nagyon fáradt vagyok.Viszont jó lenne kivárni az 1 évet......

èjjel egyszerüen ne adj neki.Készíts be teát,vagy viz lenne a legjobb.Neki éjjel már tényleg nincsen rá szügsége.

Nappal pedig egyre kevesebbet.Szerintem pár hét alatt sikerülhet.

2011. jan. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem kellene leszoktatni, abbahagyja magától, vagy fokozatosan szoktasd le, de egy rendszer maradjon benne.

Az én kisfiam 22 hónapos, szopizik, imádja. Az éjszakait 1,5 éves korában egyik napról a másikra abbahagyta.

Azért ne felejtsük el, hogy az éjjeli szopizás, nyugtalanságot, fogzást, szomjúságot jelenthet egy bizonyos kor után. 10 hónapos korban pláne: fogzás.

Pl. most éjjel 2x kért cicit, nem is értettem. Ma figyelem, milyen az étvágya, a hangulata, nehogy későn vegyem észre, ha beteg lenne.

Szóval fő a fokozatosság és a rendszer. :)

2011. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Miért kell egyik napról a másikra?Abból csak a gond lesz,az ellenkezőjét éred el vele.Ha bölcsi van a láthatáron,ésa azért,akkor a reggeli,és az esti kivételével ne adj neki cicit,mert ugye napközben nem lesz veled,elősször a napközbeniről szoktasd le.Figyelemeltereléssel.Nálunk nem jött be.21 hós,fiú,és kiabál hogy ciciiiiit!!!!!!Majd leszokik magától.
2011. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%
Éjjel vizet v.teát teszek be neki az ágyikó karfájára,és hónapok óta kiszolgálja magát ügyesen.Reggelre mindig üres a kulacs.Ügyes,hagyja anyát aludni:-))))))
2011. jan. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
szerintem egy ennyi idos gyerekenel valoban csak az valik be ha egybol elveszed...en is igy csinaltam 21 hosan es 5 nap hiszti utan mar azt sem tudta hogy mi az...vannak olyan gyerekek akik maguktol soha nem fogjak abbahagyni es en nem akartam az a youtube-os anyuka lenni aki kisszekkel szoptatja az 5 eves gyereket...rettegtem a leszoktatastol de ha kitarto vagy akkor sikerulni fog...megprobalhatod azt hogy apaval alszik es te nem mesz be hozza de nekem ez nem valt be...en 3 ejszakat ringattam (mert ejszaka is cicizett durvan 6szor)aztan 4. este mar atszunyalta az ejszakat...ez persze attol is fugg hogy mennyit szopizik es mikor...ha csak nappal akkor valamivel konnyebb mert ejszaka legalabb alszik de ha ejjel is akkor kemeny melo var ratok
2011. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
elozo vagyok most olvastam hogy ejszaka is szopizik...kemeny lesz...fozzel le jo sok kavet!!!szoritok
2011. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!