Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tettétek túl magatokat...

Hogyan tettétek túl magatokat azon, amikor kiderült, hogy nem tudtok már szoptatni?

Figyelt kérdés

Akármennyi szoptatós teát iszok, és fejek is, nincs elegendő tejem. Már lassan minden nap sírógörcsöt kapok. Eddig a nap közben lefejt elég volt este pótlásnak, most viszont már délben kellett adnom pótlást. Elő kell vennem a fagyasztós tejeket.

Ez a helyzet teljesen kiborít. Mit csináljak? Ti hogyan reagáltátok le?

Még csak 3 hónapos a lányom.


2009. jan. 30. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj megnyugodni, mert ha görcsösen állsz hozzá el fog apadni a tejed - sok ilyet hallottam! szoptass minél gyakrabban, attól több tej fog termelődni! csinálj valamit ami jó kedvre derít, és ne görcsölj! Lehetséges, hogy hamarosan megint sok tejed lesz!
2009. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom olyan sokszor mellre tenni, mert lassan már a cici látványától is üvölt. 1 perc után szinte mindig kiköpi és sír. Utána ha fejek 2 mellből alig 30 ml-t tudok lefejni.

Próbáltam pozitívan hozzáállni, már nem megy. 2 hete szinte minden nap 2-3 l teát iszok meg, plusz még 1-2 liter egyéb folyadékot, egyre kevesebb a tej. Amikor azt hiszem hogy végre elég, akkor másnap már szinte semmi sincs.

2009. jan. 30. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! én is biztatni szeretnélek! tényleg próbálj kicsit lazítani, hátha nem apad el...


de a kérdésed az volt, más hogyan reagálta le. nos, az én fiam csak 1 hónapos volt, mikor már pótlást kellett kapnia. pedig 5 hétig mindent megtettem, egy gramot sem hízott. nem volt itthon mérleg, mert a védőnő azt mondta, az csak az idegeskedésre jó. én meg azzal álmodtam folyton, hogy a babám éhezik...aztán az orvosi kontrollon lecsesztek, hogy miért nem etetem a gyereket. jött a szopások mérése, max 40 milit tudott enni egy alkalommal!

ma már szépen fejlődik, de én még mindig hiányolom a szopit, mert közben teljesen elapadt. sokat ringatom, babusgatom, magamat próbálom kárpótolni... most 3 hónapos..

szóval dolgozok a lereagáláson :(

2009. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor majd azt fogod gondolni,hogy mindegy csak egyen valamit és az se baj ha nem szopik csak lakjon jól akkor fog megindulni újra a tejed! Vagyis ezzel azt akarom mondani mint az előttem szólók,hogy amikor már nem ezen görcsölsz akkor menni fog! Kicsit legyél lezább és örülj neki ha 30 ml fejsz holnap 40 lesz utána 50! Amikor görcsöltem rajta és rémeket láttam egésznap pizsibe kocosan csipásan fejtem semmi nem jött!!!! Amikor sírt a kicsikém mert éhes volt nem érdekelt mit adok neki csak lássam,hogy jól lakik! Utána fejtem 20ml-t. Kitartás kitartás és nyugi nyugi
2009. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kommentre reagálok még! Nem a cicitó

ől van rosszul csak nem dől neki a szájába a tejcsi ő meg éhes! Ne aggódj majd szépen nyugiba felszaporítod mondjuk úgy hogy 3 óránként szigorúan fejsz és majd nem fog sírni!

2009. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Császárral szültem, a babám (1 hónapos) születése óta tápszeres, 3 óránkétn két ciciből max 30-40ml-t tud enni, így ez még az első napokban sem volt elég. Állandóan teázom, rántott levest eszem, alkmentes sört iszom, de ha belebolondulnék,akkor is ennyi tejem lenne. Már nem idegesítem magam rajta, pedig hány napot átbőgtem én is! De azt látom,h a fiam kiegyensúlyozott, nem hasfájós, rendben fejlődő baba :) Tudod, sztem az a fő, h te rendben legyél, mert bár fontos az anyatej, de a legfontosabb, h lelkileg milyen körülmények között van a kicsid. Ha ideges vagy az még annál is rosszabb, mintha tehén tejjel itatnád ;) Fel a fejjel, ha visszajön a tejed, örülj a szerencsédnek, ha nem, légy boldog, amiért egyébként minden rendben :) M.
2009. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Először is: Kívánom, hogy rendeződjön a dolog nálatok!


Én hasonlóképp jártam: a lányom épp betöltötte a 3 hónapot, mikor kb két hét alatt elapadt teljesen a tejem, pedig mindent bevetettem, amit csak a védőnő és a dokink javasolt. Ezután még 2 hétig tartott ki a fagasztóban lévő tej. Semmi nem használt: haberamnn-etető, medela szoptanít, homeo bogyók, teák stb.

Azóta tápszert eszik, és mostmár gyümipüréket.

Nehezen barátkoztam meg a ténnyel, de nem volt sok választásom. Ha az észérveket nézem, akkor nyilvánvaló, hogy ez nem akkora tragédia, mert az alap immunvédettséget megkapta már; imádja az új ízeket; nincs az állandó elkeseredett üvöltés a szopiknál; a szervezetét nem terheli meg a táp, jó az emésztése, kiegyensúlyozott, boldog baba stb. Az eszem ezt mind tudja, de a szívem mégis szomorú.

Van olyan, hogy nincs mit tenni. És ezt meg kell tanulni elfogadni.

Ugyan nem szoptatok, de a kapcsolatunk ugyanolyan szeretet-teljes, mint korábban, és nem hinném, hogy pusztán emiatt rosszabb anya lennék, mint bárki más.


De ez csak a mi esetünk, és egyáltalán nem biztos, hogy végül ti is így jártok!

2009. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne hibáztasd magad, és ne éld meg személyes tragédiaként a dolgot! Gondolj arra, hogy az első három hónap a legfontosabb, azt már sikerült teljesíteni!

És még nincs minden veszve. Egy kis pótlás nem jelenti azt, hogy el is fog apadni! A barátnőm már öt hónapja szoptatja a babáját úgy, hogy tőlem kapja a kiegészítést, és egyre kevesebb pótlás kell neki. Vannak napok, amikor semmit sem kell pótolni, és van, amikor többet. Rájöttünk, hogy amikor ideges valami miatt, akkor mindig kell "idegen" tejcsi, de ha a szokott rendben mennek a dolgok, akkor elég az övé is.

Próbálj meg te is keresni magadnak valakit, aki tud tejet adni, a biztonságérzés sokat számít, hogy tudod, hogy lesz elég anyatej akkor is, ha neked kevesebb van. Itt találhatsz magadnak "tejtestvért": www.anyatejmisszio.hu Beszélj erről az orvossal is, ebben az esetben ő is írhat fel neked (vagyis a babának) anyatejet.

Megpróbálhatod szisztematikusan is, sógornőm pl. úgy csinálja, hogy esténként adja a babának az idegen tejet (az is az enyém, mert nekem egy betegségből kifolyólag rengeteg van), és így reggelre mindig van neki elég, ami viszont egy nyugodt éjszakát, és így egy nyugodt napot eredményez, ergo több saját tejet.

A lényeg, hogy ne stresszelj, ne idegeskedj, jó anya vagy, és ez nem csak a tejtől függ!

2009. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a motherlove more milk plus kapszulát! Én is literszámra nyomattam a teát, de semmit nem ért. Amióta ezt szedem (kb 3 hónapja), van annyi tejem, h csak 1-szer kell pótolni 1 nap.
2009. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!