Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Használ valaki bimbóvédőt?

Használ valaki bimbóvédőt?

Figyelt kérdés
Itt olvasom meg mindenhonnan hallom, hogy a szoptatástól kisebesedik a mell. Miért nem használnak az anyukák bimbóvédőt? Vagy az egyáltalán nem is olyan jó? Én még csak most várom az első gyerekemet, dehát az újságok is ezzel vannak tele, hogy hogy ki tud sebesedni a mellbimbó. Gyógyszertárban lehet kapni bimbóvédőt, én arra gondoltam, hogy már szülni is azzal együtt vonulnék be. Szerintetek?
2009. jan. 31. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Tegnap ugyanezt kérdezték nálunk szüléselökészítön. A szülésznö szerint nem túl jó ötlet, jobb ha a baba közvetlenül iszik a mellböl. Mert a baba így jobban tudja szívni, s még inkább tejtermelésre ösztönzi a mellet. Az ingerlés bimbóvédö nélkül intenzívebb.

Arra kell vigyázni, hogy ha a babát a cicire teszed, ne csak a bimbót kapja be, hanem az egész udvart (a bimbó környékét)is, így lehet elkerülni a kisebesedést.

2009. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fájdalom elkerülhetetlen, de belejössz majd, csak kitartás. Hidd el, a bimbó probléma lesz a legkevesebb, amivel foglalkozni fogsz majd. Jobb ha simán szoptatsz, megedződik majd. Egyébként elkerülhető, hogy kisebesedjen. Megfelelő tisztálkodás után megeteted a babádat, majd (lefejed a maradékot) kicsi tejet még kinyomkodsz, és azzal körbeápolod a cicidet. Az anyatej jó zsíros, és minden krémnél jobb. A köv. etetés előtt mosakodj megint a szájpenész miatt is. Ja, és tudod, kutyaharapás szőrivel, a mondás itt is igaz... 14 éves nagyfiammal volt bimbóvédőm, de mire beleszívta a bimbót hogy vákum alakuljon ki, ugyanúgy ázott a tejben és nyálban a bimbó. Talán azzal van ez összefüggésben, mennyire hosszó a szoptatási idő. Az első gyerekem lomha lassúsággal evett, kiázott a bimbóm, a most 9 hónapos kisfiam pikkpakk megeszi az adagját és fut tovább. Én is vettem előre de minek? Felesleges. Majd ha mégis kell, kidobod rá azt a 2000 ft-ot. (egyébként körülményesebb, mert ha ömlik a tejed minden úszni fog, áááá szerintem bírd ki azt a pár napot anyatejjel kenegesd és kész. Régen sem volt semmi ilyen és túlélték anyáink is :O)
2009. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze,régen nem volt ilyen mégis megoldották.De mostmár van,akkor meg miért ne legyen könnyebb???

Viszont tényleg ráérsz megvenni.Nekem is volt,megérte az a macera,hogy mindig elmosni,feltenni,közben a lányzó meg tátog:).

remélem segitettem

boldog baba várást és jó babázást!!!

2009. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is használom a bimbóvédőt, mert rövid a mellbimbóm. Eleinte ment anélkül, de a tejbelövés után már nem. Ugyanúgy szopizik a babám és egyelőre tejem is van bővem.

Ha nem muszáj, azért ne használd. Sebesedésre nagyon jó a tetránkenőcs. Nekem a védőnő ajánlotta.

2009. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a mai napig azzal szoptatok, mert már a kicsi úgy megszokta, hogy anélkül, nem kéri a cicimet, vagyis nem tud vele mit kezdeni, csak hízeleg neki, meg simogatja, de a szájába nem veszi, csak ha rajta van a bimbóvédő. :D Nagyon érzékeny volt a mellbimbóm, én ezért használtam, mert iszonyúan fájt a szoptatás még így is, hogy rajta volt. Sokat kellett fejnem, mert nem nagyon volt tejem, és a fejő meg iszonyúan megcibálta. 6 hónapig kenegettem mindig a garmastan kenőccsel, mert ha 1 napot is kihagytam másnap könnyek között szoptattam. De most már megszokta a mellem, pedig már 6 foga is van a kicsimnek, bírnám enélkül is szoptatni, de nem kell neki. Egy előnye van: ha harapna, akkor nem a bimbómat harapja!! Így nem is erőltetem levenni.

Jó ötlet, hogy beviszed a kórházba. Én erre nem gondoltam és ahogy megszületett a kicsi másnap a férjemre kellett bíznom, hogy de azonnal és gyorsan hozzon egyet, mert nagyon fájt. Viszont, eleinte az első napokban próbáld anélkül is, hogy ismerkedjen, mert neki a cicidet is nehéz lesz szívni, nemhogy egy műanyagon keresztül. Ez csak egy jó tanács.

Jó egészséget nektek.


13 hónapos kislány anyucija

2009. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7 hónapja szoptatom a babám, egyszer sem volt sebes a mellbimbóm. Először mindenképpen nélküle próbáld, csak ha nem megy máshogy, akkor használd! Sok sikert!
2009. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is használom, 3 hónapos kislányomat így szoptatom.

Nekem még a kórházban nagyon csúnyán kisebesedett mindkettő. A babám nem tudta rendesen bekapni. A férjemmel hozattam sos egy Avent pillangó formájút. Szerencsére a lányom rögtön elgogadta így is a cicit, nagyon ügyesen szopizott (előtte sajnos nem nagyon tudott, sokat is veszített a születési súlyából). Aztán rájöttünk, az a baj, hogy nem elég csúcsos a mellbimbóm (tehát inkább lapos), ezért volt nehéz bekapnia.

Én szeretném nélküle szoptatni, de sajnos másképp nem fogadja el a cicit, mert nem tud vele mit kezdeni nélküle:(

2009. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kórházban nekem nem engedték a védőt, ezért a végén véres mellel szoptattam. Nagyon érzékeny és kicsi a mellbimbóm. Már sírtam közben. Hazaértem, azóta bimbóvédővel szoptatok, és nem is fogom elhagyni, mert sokkal könnyebb nekem és a babának is. Nagyon jól tud vele szopizni, és nekem is jobb érzés sokkal.
2011. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a bimbóvédő több funkciót is betölt; nekem nem a kisebesedéssel van a bajom, sőt, azzal szinte semmi, ugyanis én vhányszor szoptatok, saját tejemmel időnként átmasszírozom a bimbóm környékét és eddig nem is volt gondom azzal, hogy kisebesedett vagy ilyesmi, hanem:

mikor el kezdi szopni az egyik mellemet, és a másik belövell, olyan iszonyú fájdalmat érzek, hogy ha még pluszban a saját bimbómat szívná, hát...be is rosálnék, az biztos.Egyébként még amiatt is szoktam használni, hogy ha annyira ingerült a babám, hogy éhes, de nem akar szopizni, akkor egyszerűen felteszem és így rögtön rákap.Régebben cumisüvegbe kellett kifejnem egy keveset és az első kortyokat abból itta meg, csak úgy tudtam "cicire csalogatni", mióta bimbóvédőt használok, ez a probláma is megoldódott.

2011. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Méghogy nem volt régen bimbóvédő?!

Dehogynem.Pont a minap olvastam, hogy nagyanyáink is használtak anno, csak az volt akkor még a gáz vele, hogy olyan alapanyagból készítették, amiben ólom volt.

Hál Istennek, hogy azóta feltalálták a szilikont..

2011. márc. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!