Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elmagyarázná valaki a kézi...

Elmagyarázná valaki a kézi fejés lényegét?

Figyelt kérdés

Magára a műveletre gondolok.Sajnos nem elég a tejcsi, így tápszerrel pótolunk amit szeretnénk elhagyni végre...

Mikor érdemes fejni és hogyan?

Mekkora mennyiséget érdemes eltenni? Tejszaporító praktikák?

A baba ébrentartása szopi közben? (Kissé aluszékony a sárgaság miatt.)

Köszi


2011. jan. 12. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Fejni minden étkezés után érdemes. Az okosok azt mondják, hogy még akkor is, ha csak egy pár csepp jön, mert ez is segíti a tejtermelést. Kézi fejést szerintem így neten keresztül senki nem fogja tudni neked leírni, de a védőnénid biztosan tud ebben segíteni neked. Ha van kézi fejőd, akkor azzal azért jobban megy a dolog! Nekem tomee Tipee van, az bevállt, a Nuk fejőmmel egy cseppet sem tudtam magamból kipréselni.

Tápszer elhagyása érdekében, még ezek a tejszaporító módszerek vannak: Gyerkőcöt minél többször szoptasd!!!! Ha nem elég a tejcsi, akkor vehetsz a patikában homeopátiás bogyót (urtica). Szólj, hogy tejszaporításra kell, mert akkor olyan erősségűt adnak. Van még a more milk plus kapszula is, aminek magas az ára (kb 8 ezer) viszont nekem ez segített, amikor nagy tejhiányban szenvedtem:) 4X1 tabi csodákat tett, a tápszert elhagyhattuk! Tejszaporító teát is ihatsz, de ismerősi körben mondták, hogy az akár bánthatja a baba pocakját is, így én azt csak a hasfájós időszak elmúltával kezdtem inni. Szoptatással kapcsolatban itt olvashatsz sok okosságot: www.lll.hu

Cicin elalvás.. hm kemény dió, szerintem nem lehet kivédeni. Nekem is sárga volt, mindig elaludt.. aztán kinőtte! Egyébként praktika a talpacska finom simogatása (nem csiklandozás!!!).

Ja, és nekem a problémás időszakban azt javasolta a védőnő, hogy minden szopi után fejjek, gyűjtsem össze, és amikor tápszert adnék este, akkor a lefejt tejet adjam, ha még szükség van tápira, akkor pótoljam. Ha már tejcsiből annyi van, hogy a gyerek aznap már nem eszi meg, akkor kis adagokban fagyaszthatod, jó lesz később magába, vagy a főzelékekhez!


Remélem írtam olyat, ami hasznos lesz Neked!

2011. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én anyatejleadó vagyok,napi 1200 ml tejet fejek le plusszban.Sajnos a mellszívó nálam nem jött be(többet is kipróbáltam),mert elég nehezen jön a tejem és a reflexemet sem indította meg,úgyhogy maradtam a kézi fejésnél.Sokkal kevesebb időmbe kerül,mint mellszívóval.200 ml-t 7-8 perc alatt lefejek.Rájöttem a technikára és kényelmesen elhelyezkedek,így a hátam sem fáj.

Nem tudom,hogy ez-e a helyes technika,de nekem ez jött be.Leírom,ha érdekel:mindenhol úgy írja,hogy a hüvelykujj és mutatóujj begyével kell fejni,hát én úgy nem haladtam semmire.A hüvelykujjam begye és mutatóujjam felső része közé fogom a cicimet,kb. 2-3 cm-rel a bimbó fölött(nem a bimbót kell nyomogatni),kicsit bekenem tejjel a cicimet,hogy jobban csússzon(szárazon fáj) és enyhe húzó mozdulatokat végzek,már dől is a tej.

Azt is tudni kell,ha már nem jön a tej,nem biztos,hogy azt jelenti,hogy nincs benne tej,hanem ilyenkor újra meg kell indítani a tejleadó reflexet.Minél többször megindul,annál több tejet lehet lefejni.Ezt a bimbó ingerlésével lehet elérni.Mikor már nem jön a tej,mindkét mellbimbómat addig sodorgatom(így oxitocin termelődik,ami újra megindítja a reflexet),amíg újra megindul a tej,ismét addig fejem,amíg jön,utána megint sodorgatok,ezt 5x-6x ismétlem egy fejés alkalmával.Így nagyjából üresre le lehet fejni a mellet.Szóval a szaporítás érdekében minél többször meg kell indítani a tejleadó reflexet.Pár nap alatt észrevehető lesz a változás.

Nekem ezzel a módszerrel 600 ml-vel szaporodott a tejem.Amikor elkezdtem fejni napi 1400 ml volt,most már 2 liter van.Gondolom adottság kérdése is,de egy próbát megér.

Üdv,sok sikert.

2011. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sikerült fejni?
2011. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A fenti módszer működik, csak a mennyiséggel vannak problémák...annyit sem tudok produkálni, hogy érdemes legyen elrakni...

Próbálok többször szopiztatni, de mindig elalszik a kiscsajom sajna, aztán mire felébred addigra nem elég neki a tejcsi és követeli a tápszert, amivel aztán jóllakik és nem kéri a cicit.

De azért próbálkozunk!

Köszönöm a tippeket!

2011. jan. 16. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!