Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam a 4 hónapos...

Hogy szoktassam a 4 hónapos kislányomat, hogy éjszaka ne keljen fel szopizni 3-szor?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete szopizik éjszaka 3 x, előtte pedig 1 x. Volt olyan, hogy reggel fél hatkor én költöttem, mert már annyira fájt a cicim, amúgy 4-5 körül kelt, hogy éhes. most fel kell fél 11kor, 2 körül, 4 után, 7 körül.Nem jönn a foga, ugyan olyan mint máskor, csak ez nagy probléma, mert kibukok. Valaki segítsen.Köszi.
2009. jan. 31. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

szia,

nekünk is volt ilyen. Én azt csinálom azóta, hogy este cumisüvegből adom neki a tejcsit, jó nagy adagot. Napközben csak cicizget, nem eszik egyszerre sokat, nem is zavar, eszik amikor akar. De éjszaka én is szeretnék pihenni. este, mielőtt lefekszem lefejem a cicim, mindig van annyi, ami előg neki másnap este vacsira. napközben olyan 80 grammot eszik, estére kap 140et és csak 1x ébred éjjel, 3 körül, reggel szopizik 7 körül és még szoktunk olyan 8-9ig aludni. Nekem szerencsém van a babámmal, mert nem cumizavaros, az üveg után is szopizik rendesen, meg előtte is kapott már üvegből többször. Ha ti még nem cumisüvegeztetek akkor szerintem ne próbáld ki.

2009. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos kor kürül nagyon sokmindenkinél elkezd többször ébredni az addig kiválóan alvó baba. Nappal egyre több inger és élmény éri ezért a gyakori ébredés és persze a megnyugtató szopi.

Az én fiam 9.5 hónapos és még mindig 2x szopik éjjel.

Ne keseredj el, teljesen természetes, én a helyedben nem adnék se tápszert se teát, mert ha ébred a kicsi akkor ébred a tápszer emllett is és a tea mellett is. Szoptatni meg sokkal könnyebb, gyorsabb, ráadásul szopás hatására elalvást segítő hormonok szabadulnak fel a babában és benned is. Félhomály, csendes szopi és alvás tovább, ez a legjobb megoldás, minden egyéb nem babapárti.

2009. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az első válaszoló vagyok, éjszaka természetesen én is szoptatom, senki nem tudna rávenni hogy felkeljek kaját melegíteni, cumisüveget mosogatni... csak napi egyszer, elalvás előtt üvegezünk, de általában annak is az a vége, hogy még cicire kell raknom, mert azért anélkül nem kerek a világ. De nekünk így normalizálódott az éjszaka, hogy többet eszik.
2009. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem próbálod meg hogy olyan 12-01 körül felkelted, ha alszik is, és rendesen megeteted? A fiam 10 hetes és ez nálunk bevállt.
2009. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, tápszert semmi esetre sem, teáztatni nem fogok, a 6 éves kislányomat sem teázgattam soha, a mai napig ha szomjas, vizet iszik, a cumisüveg érdekesnek tűnik, csak nem lehet tudni, mit vált ki belőle, mi van ha elutasítja a cicit később?

Leet hogy tényleg sok inger éri, mintahogy egyik válaszadó írta, és éjjel dolgozza fel, lehet fél, és megébred. Nem lehet tudni mi jár kis fejükbe.

Kösz mindenkinek.

2009. febr. 2. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!