Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni az...

Hogyan tudnám leszoktatni az éjszakai ivásról a 2 éves kislányomat? Ha iszik rögtön visszaalszik, de már ez elég fárasztó, mert van hogy egy éjszaka 5-6-szor is kér inni!

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igazából csinálhatnád azt, hogy teszel be az asztalra vizet neki, vagy az ágya mellé, közelébe úgy hogy ki ne lökje könnyen, áramos dologtól messzi jól! és megtanítod neki, hogy éjjel keljen fel igyon, aztán feküdjön vissza, ehhez nem kell anya. persze ha fél, van valami baj, akkor nyugodtan szóljon. De ha már nem kell kikelned az ágyból akkor már csak nem zökkensz ki úgy.

Persze mindehhez az kell hogy ne szeressen pancsolni, mert ha nagyon olyanja van, akkor éjjel neki ne álljon ott játszani vele. Bár ha félig alszik közben, akkor lehet nem fog. :)

Esetleg még az jutott eszembe, hogy van ez a Kubu Play-es üveg, abból könnyű inni, nem is nagy a szája, nem is kicsi, esetleg abba is lehetne neki éjjelre be vizet. Így nehezebben borul is ki.

Bár amúgy nemtudom hogy esetleg veletek, vagy veletek egy szobában, vagy külön szobában alszik e a kicsi, ill hogy van e tesója és az vele van e egy szobába stb. Ezeket még jó lenne tudni, mert ezekhez mérten tudod kialakítani a dolgokat.

De remélem azért adtam jó ötletet!

Amúgy lehet most el fogtok ítélni sokan, de az én lányom 2 múlt, velünk alszik 8 hós korától mikor nagyon beteg volt(kórház is). Nem tettem vissza a kiságyába utána(ami igaz egy szobába volt velünk, de mégsem tettem, bírtam visszatenni, nagyon féltettem), aztán ottragadt. :)

Amúgy most nem tudunk neki ágyat se venni, de majd tervben van véve hamarosan, de úgy gondoltuk azt is majd először a mi szobánkba, aztán majd ha nagyobb lesz akkor kipróbáljuk hogy akar e, tud e a másik szobában, vagy ha nem akkor majd ha ő kéri kb 6-7 évesen akkor megy külön szobába, külön ággyal. De a lényeg, ezt azért írtam le, mert mivel velünk alszik, az én ágyam mellett van egy kis asztalka, rajta a víz, hogy azért ne lehessen lelökni könnyen, meg áramos dologtól messzi és így eleinte szólj éjjel hogy anya kérek vizet, odanyúltam adtam neki, ivott, aludt, mostmár van hogy fel sem ébreszt, vagy ébredek rá, lemászik, iszik, visszafekszik, alszik. Igaz van hogy a visszafekvésre felébredek kicsit, de nem kell felkelni és kizökkeni az alvásból. Amúgy ő is van hogy 3-4-szer iszik éjjel, pláne hogy ilyen meleg van. Ez legyen a legkevesebb. Persze ha dolgozol mellette rosszabb, de hát majd elmúlik. Addig meg könnyítsd meg az életedet ahogy csak lehet és amennyire csak lehet, viszont így ő is tud inni amennyiszer csak akar! :)

Kitartás! Sok jó ötlet sokra képes!

2009. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi válaszod!


Igazából a kislányom velünk egyszobában, de külön a saját kis ányában alszik!Már tervezzük régóta hogy külön szobába rakjuk, de pont-e miatt, hogy sűrűn felkel, így nem merem, mert akkor nem tudni, hogy nem-e lesz rosszabb a helyzet. Lehet, hogy ebben már neki egy megszokás is, mert amikor nincs az a nagy meleg, akkor is többször felkel. Éjszaka csak sima vizet adok neki, de ő azt is szereti, nem úgy mint más gyerek, hogy nem szerti a vizet!

Próbálkoztunk már ezzel az éjszakai fénnyel, de ő ha már egy kicsit világosabb van akkor már kel fel,mert azt hiszi, hogy már reggel van! Amúgy ott van az ágya mellett egy kis szekrényen az itató pohara, de addig nem nyugszik míg nem megyek oda és itatom meg.

De még arra gondoltam, hogy teszek oda neki a falra éjszaka világító holdat, vagy csillagokat, hátha úgy lát és elveszi majd magától a poharát.


Mégegyszer köszi a válaszod!

2009. júl. 20. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!