Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mik az éhség jelei? Nyelv...

Mik az éhség jelei? Nyelv nyújtogatás. Ilyesmire gondolok, ha fáj a hasa akkor tudom hogy a lábait húzza fel, és összegömbölyödik, és úgí sír. Az éhségnek is van tipikus jelzése? Írnátok párat? kezdő anyuka vagyok

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cuppogtat, nyelvöltögetés, eszi a kezét, nyakát nyújtogatja és közben tátja a száját, csücsörít, más nem jut az eszembe, de biztos vannak még jelek.
2011. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
vagy ha fekszik a kiságyban és sírásra megyek be honnan tudom?
2011. jan. 16. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:

A nyelvnyújtógatás, cuppogás, kézrágás stb nálunk nem az éhség gyere, ezt mindkét babám csinálta éhség nélkül is.

Az egyetlen jele az éhségnek a sírás volt, aminek a hangja más volt és csak evésre csillapodott :)

2011. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha bemész és sír, akkor tedd mellre és ki fog derülni. Ha nemrég szoptattad és szerinted még nem lehet éhes, akkor esetleg zárj ki minden mást (pelus, hőmérséklet, kényelem stb) és utána tedd mellre.
2011. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és ha nem sír, de felébred akkor lehet hogy nem is éhes még?
2011. jan. 16. 17:49
 6/12 xStefix ***** válasza:

Újszülöttkorban még elég hamar rázendítenek, annyira nagy baj az éhség :) - ezt a fajta sírást elég jól el lehet lülöníteni a többitől, azt mondják. Próbáld ráhegyezni a füled, hátha meghallod.

Később már nagyon nem lesz érdemes megvárni a ("rendes")sírást, mert annál nehezebb lesz mellre tenni, hiszen jól belelovallja magát. Ilyenkor már a többi jelzés is működik, amiket feljebb is írtak. Ezeket megintcsak neked kell megfigyelned a babádon.

Ha felébred, de nem jelez neked semmi különöset, akkor jól elvan magában. Nem kell azonnal megszoptatni, amint felébred, ha ő nem igényli. De amikor eljön az ideje, azt biztosan tudni fogod. :)

Próbálkozz vele nyugodtan, ez most az összeszokás, egymás megtanulásának az ideje. Ne félj, sehogyse tudod elrontani. ;)

2011. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
bocs, hogy közbekérdezek, de el lehet úgy rontani, hogy mellre teszem mert úgy gondolom hogy éhes és mégsem éhes, viszont szopizik, de nem sokáig, ebből gondolom, hogy mégsem volt éhes.
2011. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ezt a "mellretétel" próbát úgy módosítottam, hogy még ruhában közelítettem a mellkasomhoz: ha úgy is "rácuppant", akkor megetettem, ha a hónaljamba dugta a buksiját, akkor altattam. Egyébként nálunk általában (de néha összekeverte :-) aggi-aggi-aggi: éhes, le-le-le: az álmos volt a sírás hangzása. De ha etetés után nézelődni/játszani hagyod, amíg nagyon álmos nem lesz, utána altatod, akkor nagyjából akkor fog felkelni, amikor megéhezik.
2011. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Utolsó mondatomat már vissza is vonnám, mert ha pl. valami zajra felébred, akkor még álmos, de nem tud magától visszaaludni, akkor sír.
2011. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
El lehet sajnos rontani, ha feleslegesen sokszor adsz könnyen kiszívható előtejet, vagyis "cukros víz"-et neki, attól is lehet hasfájós a párhetes babád. Azon kívül ha alvás helyett eteted, akár fel is élénkülhet tőle, és nem alszik el. De ne aggódj, biztos sokan "elrontották" már párszor, mégis minden baba túlélte :-). Az ösztöneidre hallgass, és jól fogod csinálni!
2011. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!