Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden hónapban csináljak...

Minden hónapban csináljak terhességi tesztet?

Figyelt kérdés
4 hónapos a lányom, nappal 2 óránként szoptatom, de éjszaka már régóta nem eszik.A 6 hetes kontroll után megjött egyszer, és azóta sem.Azaliát szedek, amiről tudom, hogy nem a legmegbízhatóbb, de biztos nem írta volna fel az orvosom ha nem védene elég jól.Szerintem szoptatás mellett nem szabadna teherbe esnem, csak zavar, hogy nem menstruálok.Tudom, hogy ilyenkor még nem rendszeres, de akkor is.Legyek abban a hitben a szoptatás végéig, hogy vagy terhes vagyok, vagy nem?Vagy hagyjam abba a gyógyszert és védekezzünk máshogy? Valakinek valami ötlete?Előre is köszi!
2011. jan. 18. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy hogy írta fel az orvosod úgy a gyógyszert hogy nem jön meg. Elvileg az első napon kéne bevenni. Én is így voltam, először megjött, beszedtem egy levéllel, mikor elfogyott, nem jött meg elmentem a dokihoz, megállapította hogy nem vagyok terhes, és azt mondta nem szedjem ha nem jön meg, hanem adott egy gyógyszert(nem fogamzásgátlót) amitől megjött, és akkor kellett elkezdenem újra.

Mondjuk én sajna csak 2 hétig szoptattam így nem tudom hogy ilyenkor másképp működik-e, de azért kérdezd meg a dokidat erről a gyógyszerről, nem tudom hogy lehet e szoptatás közben...

2011. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
100%

Előrebocsátom, nem ismerem az Azáliát - de én mindig azt mondom, hogy szoptatás alatt semmilyen gyógyszert ne szedjetek, ha nem muszáj! Ha már egy egyszerű fájdalomcsillapítónál is megy a kérdezgetés, a fogigátlónál, hormonoknál pláne pirosat kéne mutasson a lámpa....


Én inkább azt javaslom neked, hogy hagyd el a tabit (pláne, ha ilyen "technikai problémák" is felbukkannak) és védekezzetek másképp.

A szoptatás nálatok már valószínűleg nem véd, mert éjjel nem szopiztok, úgyhogy más módot keressetek. A TCST-t most annyira nem ajánlom, mert a szopi alatti hormonális állapotod (a korábbi jellemzőkhöz mért eltérések) miatt kevésbé megbízható szerintem. A megszakítás eléggé rizikós tud lenni, ugye, sokban függ a párod képességeitől is. Szóval maradnak az egyéb eszközök, ahogy érzed: óvszer, pesszárium, spermicid szerek, öblítés stb.

2011. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen gyógyszer, amit szoptatás mellett lehet szedni, mert nem megy át az anyatejbe.Ezért írta fel a doki.És azt is mondta, hogy nem kell megvárnom az első vérzést, azonnal elkezdhetem szedni. Nem vitatkozom egy főorvossal, de eléggé zavaró, hogy sosem tudom, mi a helyzet.Köszi!
2011. jan. 19. 08:15
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szoptatás

A tabletta nem befolyásolja az anyatej termelődését vagy minőségét. A készítményben lévő hatóanyag kis mennyiségben átjut az anyatejbe. Ennek eredményeképpen testsúlykilogrammonként, naponta 0,01-0,05 mikrogramm átjuthat a csecsemőbe, azonban kockázatra utaló jel nincs. Közölje orvosával, amennyiben a csecsemőjénél bármilyen olyan jelet vagy tünetet vesz észre, amelyről úgy gondolja, összefüggésben lehet az Azalia alkalmazásával."


[link]


Szóval átmegy, én nem venném be. De tudom, nem ezt kérdezted. Ha nagy gond lenne egy újabb baba, gumira váltanék a helyedben, ez egy minipill, annak minden előnyével és hátrányával, utóbbi pedig a kisebb hatékonyság.

2011. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Ma megkérdeztem erről egy ibclc-t, de tudtam, mit fog mondani. A válasza rövid volt: semmilyen hormontartamú készítményt ne szedjen se a terhes, se a szoptató anyuka. Ennyi.


Ne vitatkozz egy főorvossal, én se tenném, sőőőt. :) De én inkább annak hiszek, aki nem üzleti érdekből javasol ezt-azt... A gyógyszer (köztük épp a tabletta) a legnagyobb üzlet a világon, ezt azért mindenkinek tudnia kell.

Én nem javaslom, de nyilván te döntöd el.

2011. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!