Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi időnként tegyem mellre...

Mennyi időnként tegyem mellre a babám? 4 naposak vagyunk.

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza a kórházból. Nem indult még be a tejcsim, a kórházban már pótolták.Nagyon keveseket eszik, szinte fél óránként sír. Nem szeretnék itthon tápszerrel pótolni. Amíg nem lövel be a tejcsim állandóan tegyem cicire amikor sír? Adjatok tanácsot! ( Szoptatós teát iszok 2 napja, és elkezdtem szedni az urtica urens-t.)
2009. febr. 3. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én az elején is és azóta is annyiszor rakom cicire, ahányszor kéri. Az első hetekben volt, hogy több órát is cicin lógott. A védőnőm mondta, hogy vigyázzak, nehogy felázzon a bimbóm, de a gyermekem sírása jobban aggasztott. A cicim hamar hozzászokott az igénybevételhez és azóta sincs problémám. A fiam már 5 hónapos és mai napig akkor eszik amikor kér. Ha nagyon fájt a bimbóm és még sírt, akkor áttettem a másikra.

2009. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. febr. 3. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Eleinte én is mindig megszoptattam, amikor sírt. Ha a babuci szopizik, az ingerli a mellet és segít, hogy minél hamarabb beinduljon a tejcsi. Az urtica szedésénél figyelj,hogy nem ihatsz előtte és utána 20 percig,a mentolos fogkrém se a legjobb ha azt szeded. Nálunk bejött! 4 hónapos a kislányom és még nem kapott mást csak tejcsit. Kitartás! Menni fog Gratulálok a picihez!
2009. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! De ugye lehet még tejem? Létezik, hogy ilyen sokára indul be?
2009. febr. 3. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen nekem is csak az 5 napon indult. Lesz tejci, ne félj. Az enyém volt, hogy az egész napot mellen töltötte.

Önbizalom!

2009. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a www.homeopatia.info.hu-n olvastam,hogy az urtica-t és a ricinus communis-t együtt kell szedni az elején a biztos tejserkentésért.
2009. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet, ne aggódj! Igyál nagyon sok folyadékot és pihenj amennyit csak tudsz! A pihenés nagyon-nagyon fontos! Tejserkentésre jó még a köményleves, a madártej amikről hallottam, mindenkinek más jön be. Egy ismerősöm hivatásos fejőnővel masszíroztatta át a melleit és akkor indult be a teje. Ne aggodalmaskodj, ha nagyon görcsölsz rajta az is árthat! Nyugodj meg, biztosan beindul néhány nap alatt!
2009. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Még mindig csak kevéske tejcsi termelődött, de iszom, pihenek, szedem a bogyókat :) és nagyon bízom benne, hogy mihamarabb beindul. Nagy babám van de elég lusta, és piciket szopcsizik, próbálom mindig ébren tartani, hogy ne aludjon be a cicin, de nem minig sikerül. A kórházban azt mondták, hogy a tartalékait felélte és muszáj neki a pótlás, mert éhezik. :( Én itthon még nem adtam neki pótlást, de ha a súlya megint esni fog akkor nem tudom mit lehet tenni. 4 kg-mal született, 3760. jöttünk haza. Köszönöm Nektek, a bíztatást, és drukkoljatok!!!
2009. febr. 4. 12:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ne izgulj, szoptasd igény szerint, és ha ébren van, akkor mindig tedd cicire! Gratulálok, szép nagy babád van, nekem is nagy súllyal született, 4400g-mal! Sikerülni fog, bízz magatokban. Sok folyadék, pihenés, rántott levesek, alkoholmentes sör, normális étkezés! (ez is fontos), és nekem a tejbegríz segített még! A madártej is jó volt, csak a sok fehérje nem hatott jól a picire! Kitartást! De ha véletlenül nem sikerül, ne keseredj el, mert mindent megtettél!

Nagyon boldog babázást kívánok!!!

2009. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!