Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt anyuka (vagy hallottat...

Van itt anyuka (vagy hallottatok olyanról), aki szoptatás alatt úgy esett teherbe, hogy még egyáltalán nem jött meg a menstruációja a szülés óta?

Figyelt kérdés

10 hónapos a fiam, és még szopizik, reggel, délután, este, éjszaka. 2 szopit tudtunk eddig elhagyni. A délit már próbáltam, de ő még nem kész rá..

Nagyon szeretnénk 2. babát, 4 hónapja nem védekezünk, de nekem még egyáltalán nem jött meg a szülés óta.

Szerintetek így is van esély?

Nem szeretném emiatt gyorsan elválasztani a fiamat, de második babát is szeretnénk.

Olyan válaszokat ne kérek, hogy mi értelme van ennek a kis korkülönbség mániának!

Köszi minden választ!:)


2011. szept. 30. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így fogantam. :)

Édesanyám valamilyen kontrollra vagy varratszedésre ment vissza szülés után, amikor közölték vele, hogy ismét babát vár. Ez a baba voltam én. A bátyám és közöttem 11 hónap van.

Anyukánknak eleinte nagyon nehéz volt velünk, de mi a tesómmal csak előnyét láttuk a kis korkülönbségnek. Mindig együtt játszottunk, együtt jártunk oviba, iskolába, sőt 16 éves korunkig egy szobában is laktunk. Vele elengedtek bulizni, és a cimborái tették nekem a szépet. ;)

Nekem ikreim lettek, szóval korkülönbség nincs is. Nagyon nehéz sok tekintetben, de amúgy meg előnyei is vannak, pl. őket is egy szobába tettük, szeretik egymást nagyon.


Jó egészséget nektek, legyen úgy, ahogy a legjobb mindnyájatoknak! :)

2011. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A húgom így lett terhes a másodikkal, ők mondjuk nem tervezték és gyógyszert is szedett, mégis összejött, amikor a nagyobbik 5 hónapos volt. :) 17 hetesen tudta meg, hogy egyáltalán babát vár. Akkor már a nagyobbik nem kérte a cicit, mert más lett a tej íze, plusz hiába akart pociból leadni, csak nőtt.

Sok sikert!

2011. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nővérem járt így. Kb 4-5 hónapos volt a pici, amikor hányingere lett, napokig nem múlt. Aztán kezdte sejteni mi a helyzet és igaza lett.

Amúgy mi is hasonló cipőben járunk. 6,5 hónapos a picur és szeretnénk lassan kistesót, de még nem jött meg és nekem is 3-4x szopik napközben, 2x éjszaka. Állítólag sokan vannak, akik csak akkor tudnak teherbe esni, ha végleg elhagyták a szopit.

2011. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Komolyan irigykedem! MI nem szeretnénk már több babát, és kis korkülönbséggel se szerettem volna másodikat. De az első babánál is 3 hósan megjött, és most is úgy tűnik... Pedig nagyon fontos lett volna, hogy ne jöjjön meg... :S


Sok sikert a babához!

2011. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hós, aktív cici. 2x nappal, 1-2x pedig éjszaka (mert jön a foga). 7 hetes terhes vagyok, pedig védekeztünk (ezek szerint nem elég hatékonyan :-)). A nagyot ugyan úgy szoptatom, semmi baj nincs a picivel. Szoptatás alatt is teherbe tudsz esni! A nagyot pedig nem kell elválasztanod, ha babás leszel csak akkor ha erre az orvos utasít. Magától el fogja hagyni a szopit kb. a 2. trimeszterben, mert megváltozik a tej íze.
2011. okt. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel az első mensruáció előtt ugyanúgy van peteérés, ha akkor megfogansz, akkor nem lesz első menstuáció, csak baba.


Amúgy tényleg nem értem, miért jó a kics+pici, de te tudod, szerintem önkínzás.

2011. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SZTANN válasza:
Igen, létezik ilyen. Közvetlen a családunkban van olyan, hogy a két fiú születése között csak 11 hónap van (és nem koraszülött!). Nem terveztek ilyen gyorsan másodikat. Az anyának nagyon nehéz, mert még nem állt rendesen helyre az erőnléte, a második szülés így sokkal nehezebb. (A sógornőm konkrétan hallás-sérülést szerzett így, a szülés közbeni erőlködéstől.) De mindkét baba normális szüléssel jött világra. A gyerekeknek nyilván jobb...
nov. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!