Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha nem jön a...

Mit csináljak, ha nem jön a tejem ki és a babám meg üvölt? 2 hónapos, elejétől fogva bimbóvédővel szopizik, eddig nem volt gond.

Figyelt kérdés
Pár napja szopizik egy ideig, de amikor már nehezen jönne a tej, elkezd rúgni, kapálózni és sír. Próbáltam C fogást, nyomkodást, masszírt, meleg vizet, még jön egy két korty, aztán semmi. Babám meg üvölt. Fejéssel még ki tudom szedni. adjam neki azt oda üvegből? Védő nélkül is próbáltam, de úgy még jobban üvölt, be se szívja. Ha mégis, akkor is csak a végét és laposra nyomja össze a bimbóm, nem eszik.
2011. febr. 5. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azt csináltam, ha nem jött tej, mondjuk nem írtad egy vagy két mellből szoptatsz, de ha két mellből is, akkor annyi tej volt, hogy megnyugodjon és öt percre lefoglaltam, átpelenkáztam, nézegettünk valamit, és 5 perc múlva már tudtam is tovább szoptatni. Aztán beáll a kereslet-kínálat gyorsan.

A másik én görögszénamag teát ittam ilyenkor, nekem bevált.

2011. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

gondolom, csak annyi a gondja, hogy a zsíros tej nehezebben jön, jobban kéne szívnia, és ez nem tetszik neki. a bimbóvédőtől még nehezebben tudja kiini. ha lefejed, fecskendővel add neki, vagy pohárból, nehogy rászokjon a cumisüvegre, és ezentúl állandóan fejned kelljen.


sajnos a védő elhagyása lenne a legcélravezetőbb (én is használtam 3 hónapig, 1 hónapba telt átszoktatni a babám, de megérte, azóta nincs gondunk.)


még 1-et tudsz próbálni: pl.a jobb melledet, jobb kézzel körülfogod a tövénél (kb. a hüvelykujjad-középsőujjad átfogja a felét a melltertó merevítőjének a helyén), és kb. 1 mp-ig nyomod, 1 mp-ig pihen, aztán újra nyomod... és így tovább. kicsit így tudod pumpálni a szájába a hátsó, zsíros tejet. ezt csak a szopi vége felé csináld, mert az elején ömlene a szájába a tej.


ha még gondod van, keress meg egy szopi tanácsadót, rengeteget tudnak segíteni! pl. én is az ő segítségükkel tudtam elhagyni a védőt.

www.lll.hu

2011. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!