Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen mozgásformát lehet...

Milyen mozgásformát lehet űzni szopi mellett, amivel fogyhatok is, de a Babómnak sem árt?

Figyelt kérdés
Egyéves a Kicsim, már kevesebbet szopizik, kb napi négy alkalom csak az éjszakait is belevéve. Van rajtam kb 10 kiló felesleg, amit le akarok dolgozni. Gondolkozom,h el kéne kezdeni mozogni, és már kevesebbet is eszem. Viszont mozognom is kellene, csak nem tudom, mit lehet, mert pl. az intenzív mozgásokról azt olvastam nem jó, mert a felszabaduló méreganyagok átmennek a tejbe. Mit tudnátok javasolni (akár tapasztalatból is), ami hatékony, de ártalmatlan szoptatás szempontból?
2011. febr. 6. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
fokozatosan kell elkezdeni mozogni. a tejnek nem lesz semmi baja...megtortenhet hogy az izomlaztol megvaltozik az ize amit egyes gyerekek nem toleralnak de ez proba szerencse kerdese( ha veletlenul elutasitja akkor vissza kell venni az edzes intenzitasabol hogy ne sokkold az izomzatodat). az en fiamat nem erdekelte hogy milyen az ize csak sok legyen. A mereganyagok a hirtelen fogyastol szabadulnak fel es jutnak at a tejbe de az hogy elkezdesz tornazni meg nem azt jelenti hogy hirtelen fogyni fogsz...lehet hogy csak atalakulsz...a lenyeg hogy heti fel kilonal tobbett nem szabad fogyni mert 1) az nem lesz tartos fogyas 2) valoban "mergezed a tejed" . Ha eddig nem mozogtal akkor boven eleg valami otthon elevgezheto rovid program (Reka, Beres Alexandra, Norbi)Ha ezezket kitartoan csinalod hetente 4szer 2 honapig akkor erezni fogod hogy kezd keves lenni mert megszokja a tested es ezert celszeru edzoterembe menni ahol meg jobban atdolgozhatod a tested...baromira nehez mert vagy addig kell tornaznod ami a gyerek alszik, vagy apukara kell hagyni a picit amig mesz edzeni. en reka 20 perces gyakorlataival kezdtem es majd kikoptem a todomet de ra 3 honapra mar az edzoterembe edzettem madfel orat es meg sem kottyant...szepen fokozatosan csinald es legy kitarto...merd magad rendszeresen hogy a valtozas erot adjon. Meg messze van a nyar es h amost elkezded akkor latvanyos lesz az atalakulas.
2011. febr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Az előzőekhez annyit, hogy ha el vagy szokva a mozgástól, akkor (egyelőre) inkább olyan mozgásformát válassz, ami kevésbé "pattogós". A kardiot hagyd inkább későbbre. Rékának és talán Alexandrának is van pl. kismamatornája.. Vagy még a Pilatest tudom ajánlani, nagyon hatásos!

Szerintem nem feltétlenül kell edzőterembe járni ahhoz, hogy lefogyj ill. tartsd a súlyod. Én itthon szoktam tornázni, ha már egyszer megvettem a kazit;), és elég jól működik.

2011. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is úgy terveztem, hogy max havi 2 kiló legyen (nem is hiszem,hogy hirtelen annál több menne) a fogyás. Kipróbálom első körben az itthoni mozgást, aztán meglátom.

2011. febr. 6. 23:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Rékát én is csak ajánlom, de a pilates felejtős, 4 hónap alatt egy kg ment le tőle.
2011. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nekem bejött a Pilates, bár én inkbb alakformálásra használtam.

És azt ugye tudni kell, hogy a cnetik általában előbb kezdenek lemenni, mint a kilók!

2011. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!