Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olvastam, hogy a görögszénamag...

Olvastam, hogy a görögszénamag-teának tejserkentő hatás van. Itta már valaki és mikortól kezd hatni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A görögszénamag nagyon hatásos tejserkentő, de önmagában teának főzve nagyon keserű. Én szoktam belőle teát főzni (a magot drogériában szerzem be ), de teszek mellé édeskömény és ánizsmagot és így nagyon kellemes ízű teát főzök. A magokat meg szoktam törni, a görögszénamag iszonyú kemény azzal a kávédaráló bírkózik meg, az édesköményt és az ánizst meg rézmozsárban. A törött magokat felteszem főni és forrás után 5-10 percig főzöm lassú tűzön, majd leszűröm. Én külön nem ízesítem. 1 liter vízbe egy evőkanál görögszénamag, egy evőkanál édesköménymag, egy teáskanál ánizsmag. Már másnap érezhető a tea hatása, de mellette gyakran is kell szoptatni. A drogériában a görögszénamagot lepkeszegmagként árulják. ( egy és ugyanaz )


10 hónapja szoptató anyuka

2009. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tánácsodat, kipróbálom.
2009. febr. 10. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!