Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most már végképp nem értem?...

Most már végképp nem értem? Fejjek vagy ne?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy aki igény szerint szoptat az ne fejje a tejet, mert így alakul ki a kereslet-kínálat. Napközben is előfordul, hogy "ömlik" a tejem, DE éjszaka amikor 4-5 órát alszik a kicsi még rosszabb a helyzet. Muszáj vagyok fejni egy kicsit, mert különben nagyon fáj és bekeményedik a mellem. A babót gyakran teszem mellre, de fogalmam sincs mennyit szopizhat(nem szoktam mérni)Viszont nekem úgy tűnik, hogy elégedett, nem sír, nem követel gyakrabban cicit. Mit tehetnék?
2011. febr. 8. 18:52
 1/8 anonim válasza:
Én is ezzel kínlódtam ha a kicsi még nem éhes és nagyon feszül a melled inkább fejjél le belőle és tedd el a fagyóba hidd el később jól fog jönni, de a mellszívókat nemérdemes használni mert csak megnyúlik tőle a melled inkább kézzel csináld.
2011. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, a mellszívótól nem nyúlik meg a mell.


Egy kicsit nyugodtan fejhetsz, attól még nem alakul ki túlkínálat.

2011. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt igaz, hogy beállhat a kereslet kínálat, de ha te eddig fejted a szervezeted arra állt be, ezért feszül. Nem baj ha fejed és el is teheted a mélybe, 6 hónapig jó, majd ha elkezded a hozzátáplálást vagy tejpépet csinálsz a babának, hogy este táplálóbb legyen a kajcsi, azt csinálhatod anyatejből. Vagy a főzelékeket ezzel is csinálhatod. Vagy ha véletlen te beteg vagy, akkor ezt tudod adni neked, a tápszer helyett. Ha ő jól alszik éjszaka és neked feszül, jobb ha kicsit fejed, mert be tud gyulladni. Persze ha nem akarod szép lassan vissza is veheted a fejést és akkor beáll a kereslet-kínálat.
2011. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Attól függ.

Ha azt akarod, hogy legyen tartalék, akkor szükséges fejni.

Ha "megelégszel" azzal, hogy csak szoptatsz és nem gyűjtesz, akkor nem kell.

Ha most még túltelítődsz, akkor pedig egyelőre muszáj fejned, de ahogy írták is, csak keveset, épp hogy megkönnyebbülj.

2011. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha akarsz fejj, ha nem akarsz, vagy nem tudsz (én nem tudok) akkor ne!
2011. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hónapig fejtem tettem el a fagyóba. Nagyon jó volt hozzátáplálásnál.6 hétig minden szopi után, de nem voltak nagy mennyiségek. Volt amit el sem raktam. Utána csak este fejtem. Így kb. 8 liter lett a fagyóba. Kis gyógyszertári tégelyegbe fagyasztottam, max. 40-60 ml tudtam leszívni.Ennyi elég is volt a főzelékhez.
2011. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha a célod az, hogy beálljon a kereslet-kínálat, akkor ne fejj. csak abban az esetben, amikor kezd begyulladni, akkor muszáj. vagy ha szörnyen feszít, akkor csak keveset fejj, hogy már ne legyen kellemetlen.


később jó hasznát veszed a fagyasztott tejnek.

2011. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már fejned kell...nehogy begyulladjon, az nagyon fájdalmas.Én úgy tudom fagysztóban is csak 3 hónapig jó az anyatej, de már olvastam rengeteg féle választ egészen a 12 hónapig. Nekemis sok tejem van és én eladom. Először a baránőmnek adtam, de aztán rájöttem, hogy a TB fizet érte. 1800 Ft/liter. Védőnőt kérdezd meg, biztosan segít.
2011. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!