Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit kell tennem, hogy elapadjo...

Mit kell tennem, hogy elapadjon a tejem? Nem szoptatok tovább, tejem van, melleim feszülnek. Fejjek, vagy hideg vízes borogatás? Gyógyszer kizárt.

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
zsálya teára azt mondják nagyon jó tejapasztó
2011. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha már nincs sok tejed akkor a hideg vizes borogatás!A fejést nem ajánlják mert attól csak több tejed lesz!Ha mégis vállalnád a gyógyszert én algopirint vettem be mert nekem volt szoptatás alatt mellgyulladásom és ezt előztem meg vele!A tejet nem viszi el de jó gyulladás csökkentő!
2011. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én helyzetem annyiban volt más, hogy 6 nappal a szülés után totál bedurrant és ödémás lett a mellem a rengeteg tejtől. Nálunk van egy hölgy, aki profin ki tudja masszírozni az ilyen mellett, Őt hívtam el. Azt mondta, hogy néhány napig jegeljem, ill. hideg vízzel borogassam. Tökéletes megoldás volt, az előző gyereknél fél évig fejnem kellett etetés mellett, most csak annyi tejem maradt, amivel a pici mindig jól lakik. Gondolom, ha még néhány napig borogattam volna, és nem szopott volna a baba, teljesen elapadt volna a tejem.
2011. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utálom az egészet. Olyan szivesen szoptatnám még, de nem lehet, viszont már ma majd meg bolondulok a feszüléstől, pedig reggel meg is szoptattam.
2011. okt. 5. 13:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Az Algopyrin még belefér:-) Az a tejelapasztó gyogyit nem szivesen szedném.
2011. okt. 5. 13:06
 6/13 anonim ***** válasza:
van homeo-s bogyó is erre. nem tudom a nevét, bár azt hiszem a urtica urens is apaszt nagyobb dózisban. (homeopatia.info.hu)
2011. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Annyit fejjél le hogy ne feszüljön. Én csak fejéssel adtam a babámnak tejcsit és ugy apasztom hogy mindíg kevesebbet fejek ki.csináld te is így mert különben be fog gyulladni. nekem már lassan elapad,már csak reggel és este fejek.és 2 hét alatt annyira lecsökkent hogy már nem is feszül. Amugy miért nem adhatod a babának a tejcsit?
2011. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megnézem a homeoinfot, köszi:-)
2011. okt. 5. 13:51
 9/13 anonim ***** válasza:

homeo


urtica urens ch30 napi 2-3 alkalommal 5 golyó


Vegyél be 2 dobozzal, és elapad a tejed.

2011. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Adhatni adhatnám. Nem a tejjel van a baj, hanem a szoptatással, és a fejéssel. Nagyon fáj a fejem, a szoptatás összehúzó hatása valamiért nálam fejgörcsöt okoz. De olyat, hogy ember még olyat nem látott, aztán a héten kicsit megijedtem, mert már nem voltam önmagam a fájdalom miatt, így elmentem orvoshoz, aki azt tanácsolta, hogy talán jobb volna elhagyni a szoptatást, a saját érdekemben. Persze biztosat ő sem mert mondani, még tartanak a kivizsgálások.

Nem tudom frontra fogni, nem vagyok beteg, iszom eszem eleget, viszont szoptatok, így ez a legkézenfekvőbb, hgy ez okozza a fejfájást, tehát meg kell szüntetnem. De mivel van tejem, így apasztanom kellene, csak fingom sincs hogyan csináljam.

2011. okt. 5. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!