Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy a 3 hetes...

Miért van az, hogy a 3 hetes kisfiam gyakran 1-1,5 óránként kér enni?

Figyelt kérdés
Ilyenkor is megeszi a 60-70grammot és szépen fejlődik (már 1 kilót hízott 3200g-os születési súlyához képest). Evés után elégedettnek látszik, és nekem nem teher ilyen gyakran etetni, csak attól félek, hasfájást okoz neki, ha emésztetlen anyatejre eszik. Vagy 1 óra alatt megemészti az anyatejet? Azt gondoltam, lassan majd egyre ritkábban fog enni és kialakíthatok valami napirendet. Ha ez így marad, hogyan tudunk majd elmenni sétálni? Mire beérünk a városba, megéhezik?
2009. febr. 10. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan etesd igény szerint a babádat!

Nekem is ez volt egyébként, állandóan evett a babám, kb óránként és ő is hízott 3 hét alatt 1 kilót.

Most 9 hetes a kislány, és még mindig sokszor eszik, nappal kb 2 óránként, de éjszaka 10 órát alszik evés nélkül.

Viszont amikor elmegyünk sétálni, akkor nem gondol evésre, mert végigalussza az egészet, tehát simán ellehetek vele akár 4 órát is.

Hidd el, ha fájna a babád hasa, észrevennéd, mert sírna, nyöszörögne, stb..

2009. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én babám 2 hetes. Szintén sűrűn kéri a jussát.

Van úgy, hogy félóránként. Nincs ezzel semmi gond.

Szoptasd csak nyugodtan! Az anyatejet sokkal hamarabb megemészti a szervezetük, mint a tápszert. Ezért is éheznek meg a szoptatott csecsemők gyakrabban!

2009. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez azért van mert az újszülött gyomra olyan kicsi, azt olvastam olyan nagy mint egy cseresznye, gyorsan megtelik. A tej könnyen megemésztődik és a bab megint éhes.
2009. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!