Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kéri a cicit éjszaka...

Miért kéri a cicit éjszaka gyakrabban, mint nappal? 3,5 hós kisfiam napközben 3-4 óránként szopizik, éjjel néha óránként kéri a cicit. Kissé le vagyok már merülve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem azért kéri a cicit, mert éhes, bár az is lehet, hanem azért, mert ha cicin aludt el, amikor felébred, akkor is azt keresi.
2010. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, cicin alszik el. De éjszaka hiába adom oda a nyugtatócumit, nem kell neki, kiköpi. Talán teát, vizet adjak neki, és akkor leszokna az óránkénti cicilésről?
2010. márc. 18. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem kell neki: a cumi nem cici. Még nagyon pici, én biztos nem adnék neki cici helyett teát vagy vizet. Talán próbáld meg a közeledben tartani, akkor könnyebben fogod tudni megszoptatni. Az én kislányom egy éves koráig a mellém tolt, leszerelt oldalú kiságyban aludt, így csak felvettem-megciciztettem-letettem, és mindketten aludtunk tovább. Ő is sokszor felkelt éjjelente, 20 hónapig szopott-akkortól alussza át az ájszakát.
2010. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyunk, egy hét múlva lesz a fiam 4 hónapos, kb 2 hete 3x is felkel egy éjszaka, szopizik, aztán alszik tovább. Szerintem most nagyot nő, több tejre van szüksége. Én is kész vagyok, 3 kor "megfenyegetem", hogy most reggelig aludjon, mert nem lesz aki napközben játsszon vele és a tesóval ha engem kipurcant:) Én várok még 1-2 hetet, ha nem változik a helyzet akkor valami laktatóbbat fogok neki adni éjszakára, hogy mindketten kipihenjük magunkat normálisan (én és a baba).
2010. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És szopik rendes adagot? Az enyém éjjel hamarabb elfárad, kevesebbet eszik, aztán hamarabb megéhezik újra.
2010. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsit ciciztetni kell éjjel is, ahányszor kéri, hogy megmaradjom a kereslet-kínálat arány a tejmennyiségben. Ha ezt kihagynád, lehet, hogy idővel nem lenne elég neki a tejed!
2010. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem eszik rendes adagot éjszaka, csak kicsit kortyolgat néhány percig, de utána nem engedi el, ha kiveszem, újra keresi, ez nyugtatná meg? De napközben miért van el cici nélkül olyan sokáig?
2010. márc. 20. 08:44
 8/8 xStefix ***** válasza:

Mert napközben a látni- és tennivalók lefoglalják, nem ér rá. :) Lehet, hogy emiatt napközben nem eszik eleget (bár ez inkább a nagyobb babákra igaz) és éjszaka pótolja a hiányzó napi adagot. Vagy eszik eleget napközben, de éjszaka is megéhezik vagy megszomjazik vagy csak megnyugtatásként kér téged (mert fejlődési ugrása van, fogzik, módosulnak az alvási szakaszai stb.). De a szopi mindhárom "problémára" jó: étel, ital és nyugtató is.

Én a helyedben nem bonyolítanám túl a dolgot vízzel/teával meg cumival (honnan tudd, hogy mikor melyik kell neki..?), hanem megszoptatnám, ahogy ő igényli. Nem mellesleg így biztosíthatod magatoknak a mindenkor elegendő tejmennyiséget is. ;)

2010. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!