Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 honapos lesz a kisfiam de...

6 honapos lesz a kisfiam de meg mindig este orankent vagy 2 vagy 3 orankent szoptatom, alvas gondjaink vannak. Tudtok tippeket irni?

Figyelt kérdés
nalunk a nap ugy indul hogy 5 es 6 ora kozott kel fel a kisfiam ilyenkor nem marad meg az agyikoban es addig jatszunk vele amig elnem farad es neha magatol vagy altatassal alszik egy orat, de napkozben mindig csak fél orakat szundikal, mindig jol kifarasztom es amikor mar nyugos akkor altatom , mindig fel7kor van a furdetes es aztan szoptatas es amig elnemfarad addig vann fent... ez 8 es 10 ora kozott,de ejjelente is kepes teljesen felkellni ilyenkor jatszik es ha mar unatkozik, v sir akkor elaltatom, eddig meg egyszer sem aludta at az ejszakat es most a fogak is jonnek igy egy orankent kelek fel hoza es teljesen kivagyok, faraszto nagyon.Ti milyen modszerekkel altattok?
2010. jún. 13. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
12 hetes a kisfiam, nemrég álltunk be arra, hogy fürdés után vacsora már félhomályba, sólámpa mellett van 9 körül, aztán vagy azonnal bekómál, vagy játszom még vele öt percet, aztán bölcsődalt énekelek és úgy teszek, mint aki alszik, nem reagálok, akármennyire is kacarászik vagy rúgkapál. Kb 10 percen belül ő is elcsendesedik és félálomba szenderül. (Az éjszakát nem alussza át, 3 óránként enni kér, de éjjel kajcsi után azonnal visszakómál.)
2010. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nalunk sajnos nem hasznal nagyon ritkan tortenik h magatol alszik el kozben babazene megy a szobaban, de enekelni is szoktam de csak ritkan alszik el rajta es ha faradt is este ha megetetem erdekes modon teljesen feltoltodik::)))ilyenkor kivagyok nagyon mert jatszik sikongat stb...csak 1 ora mulva alszik el vagyis altatjuk,de most nagyon kezbe fogos lett megint es ha letesszuk azonnal sirasba kezd, ez is nagy problama nalunk mert nem nagyon szokik le pedig probaljuk, es neked konnyebb talan mert meg csak 12 hetes de majd ha mar nagyobb lesz !nekem kisebb korabban sokkal konnyebb volt az alvas mint most, eleg kis hiperaktiv a kis mackom, de kiprobalom ma este amit ajalnlasz jo babazast
2010. jún. 14. 08:27
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Az én válaszomnak nem fogsz örülni,de azért leírom. Másfél éves volt a kisfiam mire átaludta az éjszakát és most 2 éves és még mindíg cicin alszik el. Én nem erőltettem semmit és nem taktikáztam,szinte mindent úgy csináltam ahogy az igényei kívánták,persze normális keretek között. Soha nem néztem az órát,akkor kapott cicit mikor kért és soha nem mértem,csak ha a védőnő kérte. Ha a foga jött egy évesen,akkor volt hogy éjjel 2 óránként keltem ciciztetni,mert csak az nyugtatta meg. Persze mindez nagyon fárasztó volt és most két évesem mondom azt,hogy beállt a rend! Mondhatnám úgy is,hogy mire a fogai nagyrésze előbújt,arra lett rend. Nálunk kitartás és türelem volt ez az idő,de megérte. Egy kiegyensúlyozott és nyugodt baba lett. Persze van ellenpélda is,mert van olyan baba,aki már a második naptól átalussza az éjszakát,meg sem érzi a fogzást,percre pontossan ugyanakkor alszik el minden nap, másfél évesen magától elszakad a cicitől stb... Ők a szerencsésebb szülők,de én is az vagyok,mert nagy boldogság és a másodiknál is csak így csinálnám. Nincs két egyforma gyerek,én azt mondom,hogy mindenki maga érzi. Minden meg fog oldódni magától és ki fog alakulni,csak kitartás legyen benned!!! Másfél évvel ezelőtt még írtam én is a kétségbeesett kérdéseket,most meg már csak nevetek rajtuk,mert sok hasznos választ kaptam,de mégis minden ettől függetlenül oldódott meg!

Minden jót neked!!! :)

2010. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

15 hónapos lányo, MOST kezdi átaludni az éjszakát, még cicizik reggel du, este.

6 hónaposan éjszaka simán kelt 2-3x, úgyhogy kitartás.

Eddig este el kellet altatni, mostanába magától elalszik.

2010. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!