Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy elapadjon a...

Mit tegyek hogy elapadjon a tejem? Ha nem szoptatom mennyi idő míg elapad magától?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem gyógyszert kellett szednem, amit orvos írt fel. Így is 3-4 hét volt, mire elapadt. Jóideig még fejtem is, hogy ne teljen meg nagyon a mellem. Nyár volt, és strandra jártunk akkor, szerintem a hideg víz is segített. Most csinálhatsz hideg vizes borogatást, az biztos, hogy segít elapasztani. Esetleg csináld azt, hogy mindig csak annyit fejsz le, hogy ne fájjon a melled, ezt is egyre ritkábban, így mindig egyre kevesebb tej fog termelődni.
2011. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megkérdezhetem, miért akarod, hogy elapadjon?
2011. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem a 8. hónap végén a babám úgy döntött nem kér több anyatejet. Rengeteg volt, minden nap fejtem is kb. 180-240 millit. Nem volt egyszerű, 2 napig azt hittem szétdurranok, néha fejtem egy kicsit, amennyit éppen kellett. Utána lassan jobb lett, de ami leginkább bejött, este a zuhany alatt szétoszlattam, kimasszíroztam a csomókat a mellemből. Ezt kb. 1 hétig csináltam. A lényeg, hogy amikor nagyon feszül a melled, akkor csak egy kicsit fejj belőle, ne érezze úgy, hogy termelnie kell a tejet.
2011. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A zsályatea is tejapasztó hatású.
2011. febr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mert kisfiam csak 5perceket szopik vagy 10

vagy szoptasam utána adjak tápszert?

2011. febr. 9. 07:47
 6/17 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba? Tudod pontosan, hogy alkalmanként mennyit szopik?

Az enyém 5 hónapos korától 5-10 percekig szopott, és ezalatt simán benyelt 70-100gr tejcsit.

2011. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
3hónapos,de nekem is 5-10 percet eszik pedig 2 hónapos koráig 1 órát is szopott
2011. febr. 9. 09:25
 8/17 A kérdező kommentje:
Ma reggel fejtem és csak 50ml jött
2011. febr. 9. 09:26
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem tudtuk mért ilyen nyűgös 1 hétig aztán most hétvégén már délután nem jött semmi csak sírt szegénykém vetünk tápszert

azóta újra nyugodt.de majd míg van tejem majd néha le fejem neki

2011. febr. 9. 09:28
 10/17 reni baby válasza:
47%
Miért mennyi idős a baba? Őrülj neki hogy tudod szoptatni,az én fiam 13 hónapos és még 4szer 5ször szopik,meg már eszik mindent is.Sok annya örülne ha tudna sokáig szoptatni,de csak 3hónapig van tejük vagy még addíg sincs mert elepad nekik.Persze van olyan is aki 2éves koráig szoptat,de az sem baj,addig jó amíg szopik.Engem még éjjel is felkelt 3szor de nem baj ez a dolgunk,nem esik nehezemre,szerintem szoptas amig tudod,hacsak nem 5éves a gyerek.
2011. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!