Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól szoptatom a 10 napos babámat?

Jól szoptatom a 10 napos babámat?

Figyelt kérdés

Ha magától nem ébred fel, akkor 3-4 óránként mindig felkeltem a 10 napos babámat és cicire teszem. Sajnos nincs annyi tejem, ami elegendő lenne neki, csak 30-40 milik, így kipótolom tápszerrel, vagy ha van lefejve tej, akkor azzal. De ha fejek, akkor is csak max. 50 milit tudok berakni a hűtőbe, mert ennyi jön a két mellemből. De van, hogy egyáltalán nem jön semmi, ilyenkor csak tápszert kap a babám. Iszom a tejszaporító teát, citromos sört is, de szinte mindig ki kell pótolnom a tejet, csak félek, hogy így rászokik a cumisüvegre és a végén már egyáltalán nem fog szopni.

Ja és van olyan is, hogy ugyan lenne tejem, hogy megszoptassam, de nem hajlandó felkelni még 4 óra után sem. Múltkor 1 órán keresztül ébresztgettük, beraktam a cicit a szájába, de semmi reakció, így tápszert csináltam, bedugtam a cumisüveget a szájába és azt nagy nehezen el is kezdte szopizni. Jól tettem?


2011. okt. 31. 13:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem eleve nagyon rosszul csinálod.


ha lenne elég tejed, dölne a tej akkor azt mondom ok.


egy gyereket ha keltesz szopni azt azért teszed hogy szaporodjon a tejed, és nem a gyerek étvágya miatt. a gyerek tudja mikor éhes, de ha kevés a tejed akkor sajna keltegetni kell, hogy szaporodjon a tejed.

de amit te csinálsz azzal a gyereked csak szenvedtetetd, és még el sem éred azt hogy több tejed legyen, mert hozzá táplálsz.


egyébként egy gyereket nem kell kelteni.

2011. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 xStefix ***** válasza:
53%

Nem egészen jó szerintem sem.

Miből gondolod, hogy nem elég a tej??

2011. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
Jól teszed, h kelteted. Hogy miért? Vannak babák, akiknél az élettani sárgaság csak az 5-6. napon jelenik meg, van akiknél ez még észrevétlen is. Viszont egy dologban nyílvánul meg, h nem kel fel enni. Aluszékony nagyon. Ilyenkor bizony fel kell őket kelteni és enni adni nekik, h a folyadék mossa az ereiket. Nyugodtan etesd, ahogy jónak látod. Később, ha ez lezajlik, akkor már fel fog ébredni.
2011. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Joyce ***** válasza:
81%
Szerintem 2 òrankènt rakd cicire,akkor elèg tejed lesz talàn, minèl többet szopizik, annàl több a tejed, 3-4 òrànkènt? :O nem is csodàlkozom ha nem elèg a tej.Szerintem ne kapjon tàpszert, ha èhes akkor szopizni is fog! Ha megissza a tàpot, akkor èhes, màrpedig ha èhes, akkor szopizna is, nem èrtem...
2011. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az egész amit csinálsz egy nagy ostobaság, már elnézést.

Ne adj neki pótlást, tedd mellre, ha kell fél óránként is. Ha nem akar enni, akkor próbáld később. Így lesznek a tápszer babák.

Felejtsd el a tápszert, szoptasd, ha úgy látod éhes. Ha nem, akkor ne dogj a szájába cumisüveget.


A szoptatás legfontosabb szabájai:

ne adj pótlást,

ne adj cumisüveget,

ne adj tápszert.


A babának meg kell tanulnia szopni, a cumisüveg kényelmes, ha abból kap tápszert sosem lesz elég tejed.

2011. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerinti szoptatást tartom a legjobbnak. Ha éhes ráteszed, hanem nem éhes, nem teszed rá. Na, persze csak ahogy az előttem szóló írta, kivétel, ha sárga. Fejéssel is tudod szaporítani a tejed. Amúgy nem hinném, hogy a 40 ml kevés lenne egy 10 napos babának, ha éhes lenne, hidd el, hogy kérné a cicit.
2011. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

szerintem sem jó. ne adj pótlást, még nagyon kicsi hozzá és a tejed sem fog így beindulni. és azzal,hogy kelted, te sem alszol, nem tud a szervezeted sem pihenni.

akkor adj neki enni, ha felkel éjjel és kéri.Szoptathatod 2 mellből is, ha úgy jobbnak érzed, de ne pótolj rá. ha nem lakik jól, legfeljebb felkel 2 óra múlva. egyre ügyesebben fog szopni, egyre többet fog tudni kiszopizni és egyre több tejed is lesz. még pici, hamar elfárad 8pláne, ha még kelted is és ő meg aludna még)

Gondolom azt látod,hogy jól van, és nem sárgul.

[link]

2011. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi, hát akkor ezt jól elrontottam :(

Szóval akkor adjak neki enni ha kéri? És ha akár 5 órán keresztül sem kel fel, akkor hagyjam aludni? És csak annyit egyen amennyit szeretne, de mi van ha az csak 20 mili és utána elalszik? Fektessem le és várjam meg amíg újra éhes lesz?

2011. okt. 31. 15:30
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy a baba igényli, ha éhes, úgyis felkel, nyugi :)
2011. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lenne hogy mikor kezdted el a tápszert, gyanítom hogy még azelőtt hogy egyáltalán megindult volna a tej rendesen. Szerintem is gyorsan hagyd abba a tápszert, és készülj rá hogy fél-1 óránként fog kérni, és csüng a cicin egész nap. Pár napig szenvedés lesz, de ha szoptatni akarsz, csak így menthető a helyzet.

Eddig azért nem kelt, mert jóllakott a tápszerrel, még anyatejesen is van hogy elalszanak 5-6 órát is ilyenkor (enyémek legalábbis), tápszeres meg pláne hogy nem kér 3 óránként enni éjszaka. Én sosem ébresztettem őket bármennyit aludtak.

Olyan 1 óra szopi után (egyik mellről átrakod a másikra ha már nyűgös rajta) akár adhatsz kevés tápszert, nem az cél hogy éhezzen de egyre csökkenjen a mennyiség amit egy nap összesen odaadsz, ha egy óra múlva újra éhes, az a jó. Persze ez is attól függ hogy az össz kaja mekkora hányada volt tápszer, ha kevés, akkor drasztikus leállással is próbálkozhatsz, de úgy tűnik nem ez a helyzet.

2011. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!