Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha majd fejem a tejet, mibe...

Ha majd fejem a tejet, mibe fejjem le, és utána miben tároljam. Amit lefejek rögtön a fagyasztóba rakjam? Ha nem akkor a hűtőben meddig áll el, mikor adjam oda a babának?

Figyelt kérdés
2008. jan. 30. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasgass:


[link]

2008. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én széles, öblös poharat használtam, mert kézzel fejtem. De vannak olyan szerkentyűk (pl. Avent), aminek a "fejőrésze" a cumisüveghez van csatlakoztatva. Lehet kapni mércével ellátott zacsikat, amiben le tudod fagyasztani. Én fehér műanyag poharakat vettem (védőnő tanácsolta) alkoholos filccel ráírtam a dátumot, alufóliával lefedtem és úgy tettem a tiszta fagyasztóba. A babának pedig akkor adhatod, ha pl. nem érsz rá, más vigyáz rá, akkor pohárból szépen meg tudja inni (mert a cumisüveg cumizavart okozhat), én később azzal sürítettem a főtt zöldségeket neki, amikor már ehetett főzeléket. Ja, és magától kell felengednie a tejcinek, nem szabad melegíteni,nekem legalábbis ezt mondták.
2008. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm azt mondta sterilizáljak ki egy jégkockatartót, és abba öntögessem a tejet. Fagyasszam le, és az egy napi kockákat egy tiszta nejlon zacskóba öntsem bele, írjam rá a dátumot.

A felolvasztásról: tegyél meleg vizet egy edénybe, és abba állítsd az üveg pohárkát, amibe a tejcikockákat tetted. Közben lötyögeted, akkor előbb kiolvad.

Egyszer akartam megvárni, míg saját magától felolvad a hűtőben, de mire felolvadt savanyú is lett.

Mindig ellenőrizd le a hőmérsékletét és az ízét mielőtt a babának adod! Nehogy forró vagy romlott legyen!!

Sok sikert!

Mia

2008. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én kis decis müanyagpoharakba fagyasztottam(olyanba amibe régen adták a feleseket a kocsmákban:d)Zsugorfoliával lefedtem,befőzőgumit tettem rá, majd ment a fagyiba.
2008. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!