Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefejt tejcsit mielőtt...

A lefejt tejcsit mielőtt lefagyasztanám hogyan tároljam? Mennyi ideig kell lehűteni?

Figyelt kérdés
Ha egyszerre csak kisebb adagokat tudok lefejni, de 200 ml-s zacskóben szeretném tárolni, hogyan járjak el? Szobahőmérsékleten 3-4 óráig jó, de lefejés után inkább rögtön rakjam hűtőbe, és ott öntözgessem össze, míg meg nem lesz az adott mennyiség? Tanácstalan vagyok, mert a védőnőm se tudja. Segítsetek légyszíves, mert már több mint 2 litert a csapba öntöttem ki!!!
2010. ápr. 7. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Persze, rögtön a hűtőbe vele és pár fejést összevárhatsz, de ne sokat. Még aznap menjen be a fagyasztóba.
2010. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A lefejt tejcsim mennyi ideig hűtsem mielőtt hűtőbe teszem? Elég csak simán hideg vízben állni hagyni vagy 10 percet???
2010. ápr. 7. 09:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Én simán rakom a hűtőbe. Elvégre csak 37 fokos, amikor lefejem.


24 órán belül lefejt tejeket össze lehet önteni és úgy lefagyasztani. Minél kevesebbet van szobahőmérsékleten, annál jobb.

2010. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenki mast mond: korhazban szob.homer-n 3-4 orat, vedono 6 orat mondott es a fiamnak nem is lett baja tole. En azonnal fagyasztom, de volt hogy par orat hagytam a hutoben eloszor. Ugyanugy a meg nem ivottat is tettem mar hutobe, anyam keresere, es nem volt gond belole.
2010. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy hagytam szobahőmérsékleten vagy fél órát, hogy teljesen kihűljön, ne legyen testmeleg. 48 órát tárolhatod hűtőbe, én is volt, hogy 2 napi adagot öntöttem össze, és utánna tettem a fagyóba én is steril zacsiba. Tökéletes volt és jól jött pár hónap múlva.
2010. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én így csináltam (már adtunk is belőle azóta a babának, és nincs baja tőle): fejés után egyből hűtő, minden fejés külön-külön pohárban, aztán már eleve a zacskóba öntöttem össze, és így ment a fagyóba. Két fontos szabály van: nem szabad a még nem kihült tejet a már hűtött tejre ráönteni, a másik, hogy max. 24 óráig gyűlhet a tej a hűtőben, ezen belül le kell fagyasztani. Szerintem a pohárban kb. 1 óra alatt kihül a tej, utána lehet összeöntögetni. Még egy tanács: Inkább használj el több zacskót, és rakj kevesebb tejet 1-1 zacsiba. Én 170 ml-es zacsikban fagyasztottam, a kislányom nem túlzottan jó étvággyal fogyasztja a fagyasztott tejet, úgyhogy jó, ha megeszik 100 ml-t, a többit meg önthetem a csapba, mert én a már felengedett tejet, ha pár órán belül nem eszi meg a gyerkőc, öntöm ki a csapba.
2010. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Bocsi az utolsó kreténül megfogalmazott mondatért :)
2010. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen nagyon jól leírta az előző hozzászóló,én is mindent így csinálok.Tényleg elég 100-asával lefagyasztani,mert lehet,hogy majd csak pótolni kell.Bocsi,de milyen az a védőnő aki erre nem tud válaszolni.....
2010. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!