Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Hasfájós a babám, lehet,...

SOS! Hasfájós a babám, lehet, hogy rossz a tejem?

Figyelt kérdés
Múlthét vasárnap óta hasfájós lett a babám. Nagyon fáj neki, vigasztalhatatlanul sír. Doki néni Espumisan cseppeket adott, pár napra jobb is lett tőle a helyzet. De most megint romlik annak ellenére, hogy megfelelő adagolásban kapja a cseppeket. Biztos, hogy poci probléma, mert mikor így sír más a lehelete és olyankor állott tej szagát érzem rajta. Normál esetben, ha nincs baja, akkor sosem érzem ezt a szagot. És az utóbbi időben nagyon aluszékony lett, eddig egész délelőtt fent volt, most szinte végig alussza a napot. Étvágya van, sokszor úgy érzi, hogy éhes még evés után (100 millit eszik egy adagra). Cumisüvegből kap anyatejet, így biztosan tudom mennyit eszik. Mit csináljak, lehet, hogy rossz lett a tejem, nem megfelelő neki? (azt sem hinném, hogy valami rosszat ettem volna, hiszen már egy hete tart)
2011. febr. 13. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Adjál neki édeskömény, vagy ánizs főzetet. Forralj 10 percig 1 dl vizet,majd addj hozzá 1 teáskanál édesköményteát, vagy ánizsmagot, és 1/2 tk. cukrot. Forrald újra 1 percig, szűrd le,hagyd langyosra hűlni. Egyébként a fiú a hasfájósak. Masszírozhatod is a kis hasát, az is jót tesz.
2011. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasfájós volt, mi az Infacolt adtuk neki, és nagyon szépen rendbehozta. Sokat tornáztattuk, maszíroztuk. Az is lehet, hogy sok levegőt nyel a cumizás miatt. Próbáld meg közbe néha-néha megbüfiztetni, hogy ne legyen sok levegő a pocijába. Talán ez segít.
2011. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pocaktorna biztosan segít a helyzeten, azt mindenképpen csináljátok. Nem az a baj, hogy rossz a tejed hanem az, hogy levegőt is nyel evés közben és ez okozza a pocakfájást. Ha 100 ml-t eszik egy adagra, akkor elég picike lehet még és a 0-3 hós korban a pocakfájás sajnos elég gyakori. Meg kell még erősödjön a bélrendszere, hozzá kell szokjon a tejcsihez. Az Infacol és az Espumisan csepp is jó lehet, legalábbis egy próbát megér. Kicsit nagyobb babánál a Gripe Watert is érdemes lehet kipróbálni.
2011. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy refluxos? A helyedben utána kérdeznék az orvosnál(rossz szagból gondolom). Illetve ha ilyen probléma nincs, a papaverin cseppet ajánlom, a dokival fel is tudod iratni.
2011. febr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 hónap után derült ki, hogy refluxos és nem pocakfájós a babám!

Persze ez nem jelenti azt, hogy a tiéd is refluxos, viszont én biztos, hogy elvinném más dokihoz is.

Nem hinném, hogy a tejeddel lenne a baj.

Ha vigasztalhatatlanul sír, akkor az biztos jelent valamit.

Nekünk iszonyatosan sokat sírt...amúgy a dokinéni egyből azzal kezdte, hogy nem aluszékony-e, mert az sem feltétlen jó.

Én elvinném kivizsgáltatni. Biztos, ami biztos.

2011. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!