Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, hogyha még...

Rossz anya vagyok, hogyha még 6 hét után sem utom megkülönböztetni a hasfájós sírást az éhes sírástól?

Figyelt kérdés
Erre ma jöttem rá, mert már majdnem adtam neki cicit, amikor hirtelen megnyugodott.
2011. aug. 21. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy!!!!Ilyenre ne is gondolj :)Mindenki így kezdi,idővel megismered babád jelzéseit.

Az én kisfiam csak ringatva alszik el.Kb. 4-5 hetes lehetett amikor azt hittem,hogy álmos és ringattam.Ringattam de ő csak sírt tovább.1 órás ringatás után megkínáltam tápszerrel és benyelt egy nagy adagot.Szegény nem álmos volt,hanem éhes mert a tejci kevés volt neki.

2011. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy rossz anya!!Elég sok időnek kell eltelnie ahhoz, hogy felismerd a babád jelzéseit!Enyém 7 hónapos, és még mindig néha bizonytalan vagyok.Ezért kell végig próbálni mindig mindent, és ha semmi nem használ, akkor jöhet a hasfájás gyógyszer(infacol, Grip water, kamilla tea, édeskömény tea..)

De lehet pont, hogy csak unatkozik, vagy fázik, vagy melege van..

Én azt vallom, hogy ilyen dolgokban egy anya egészen biztos csak akkor lehet a dolgában, ha a pici már tud beszélni! ;)

2011. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak izélgetni, de nekem pl. első gyermekem a kisfiam és hónapokig fogalmam se volt éppen miért sír. Én aztán hallgatóztam, mindent csináltam, de dunsztom nem volt. Most egy éves, és sokszor még még most is csak ott tartok, hogy hiszti v. sírás :-))) Úgyhogy ne aggódj :-)
2011. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos a kislányom, van néha olyan, hogy fogalmam sincs, éppen miért sír. Mindig meg tud lepni. :)
2011. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a 4 hónap volt a válaszóvíz, addig bizony ment a zongorázás: éhes-fáradt-kakás-fázik-melege van-anyahiányos.

Nyugi!

OFF: látom kiírtál kérdést a hasfájásról is, nálunk a melegített magpárna (by dm) és az Espumisan cseppek váltak be.

2011. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy Dunstan Baby Language nevű anyag, a Youtube-on lehet a darabjait letölteni, arról szól, hogy egy ausztrál anyuka a baba sírásából megállapítja, mi baja a babának.

Pl. ha azt mondogatja, hogy "eh, eh", akkor meg kell büfiztetni, ha azt, hogy "neee, neee" akkor éhes stb.


Nézd meg, baromi jó és tényleg úgy van, ahogy a csaj mondja.

Angolul beszél a nőci, de ha még esetleg ne is vagy jó angolos, akkor is kitalálod, hogy mi a szitu :)


Először elmondja, hogy mit 'mond' a baba és utána megmutatja, hogy mit kell csinálni olyankor a babával.

2011. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 éves a fiam.

A minap írtam ki kérdést arról hogy csak én vagyok-e olyan szerencsétlen hogy nem mindig tudom miért sír, meglepően (de megnyugtatóan) sok választ kaptam, hogy nem én vagyok :) Hidd el, nem egyformák a babák, ez az első és legfontosabb dolog amit meg kell tanulnod a babákról, ugyanis: van akinek a babája tud produkálni 5 különféle sírást, de van akié nem. Én kisfiam kétféleképpen sír, nyöszörgősen, és sikítósan. De nem mindig ugyanazokra a problémákra "használja" őket :))))

2011. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!