Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám növelni a tejem...

Hogyan tudnám növelni a tejem mennyiségét?

Figyelt kérdés
1 hónapig tudtam szoptatni a picit bimbókiemelővel, aztán 1 hónap után teljesen leszokott a ciciről (rokonok jó tanácsainak köszönhetően). Már majd 2 hónapja folyamatosan fejem a tejet neki, fejtem már kézzel (Marmet-módszer), mellszívóval (gépit és a kézit is használtam), próbáltam már minden szaporítót: Laktoherb tea, Naturland tea, Milusan tea, Urtica Urens 5CH, alkoholmentes sör, próbálom cicire is rakni (csak sajnos idegrohamot kap), de hasztalan, mert ezek ellenére is csak sajnos napi 60-80 ml-t sikerül leszívni.
2011. febr. 13. 16:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A More Milk kapszulát lehet kapni gyógyszertárban is, de ott általában nincs készleten, csak megrendelik. De szerintem ott nem érdees megvenni, mert nekem 7000 Ft-ért akarták adni. Én a Kenguru Gold-ba (megváltozott a neve , de nem jut eszembe sajnos, hogy mi lett)vettem, de lehet kapni ugyan ennyiért a Brendonaba is. Mind a két helyen van készleten. Szóval szerintem a nagyobb bababoltokba meg tudod venni.
2011. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 xStefix ***** válasza:
Most tulajdonképpen mit szeretnél leginkább? Szoptatni vagy növelni a tejed? Én úgy értettem, hogy már szinte nem is szopizik a babád, tehát kvázi újra kéne kezdenetek...
2011. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igazából azt szeretném, hogy szopizzon újra a baba, (ezért gondoltam a szoptanítot is), de mivel nem akar szopizni, arra törekszem minél több tejet tudjak adni neki. Egy ideje fejem a horror módszerrel, de még kevesebb van mint volt. Most már napi kétszer fejem és úgy jön össze 60 esetleg 80 ml között. Eddig napi egyszer fejtem és meg volt ugyan ez a mennyiség. Én az elejétől kezdve soha nem éreztem volna, hogy termelődne a tej szoptatás közbe, egész nap lapos volt a mellem, csak reggelre feszült be ,akkor a reggeli fejésnél 100-120 jött le és minden egyes fejésnél egyre kevesebb, míg estére semmi nem jött le(napi 4-5 fejés volt akkor)!Napról napra kevesebb van jó lenne, minnél előbb valami megoldást találni a próblémára.
2011. febr. 19. 18:32
 14/22 anonim ***** válasza:

Figyelj csak.

A horror fejést NE add fel. Nem fog az egyik pillanatról a másikra beindulni, idő kell míg a szervezeted veszi a jelzést. Fejj 3 óránként 32 percet. Se több se kevesebb.

Ha meg szoptatni akarsz, akkor sűrűbben rakd cicire. Igazából ebből a szempontból én sajnos nem tudok több tanácsot adni, mert az én kisfiam sem szopott. Ráadásul tejlázat is kaptam, mert nem szívta ki rendesen és én sem fejtem ki rendesen utána. Igen-igen megcsappant a tejcsim, mert 3 óránként 20-40 ml-t tudtam fejni(max volt a 40) és amikor tanácsolták a horror fejést, nagyon bevált. Most igaz 4 óránként de 90-150 ml jön:)

Ne add fel, van akinek egy hét is kell hogy elkezdjen termelődni.

Valamilyen szaporítót iszol v. szedsz?

Iszol elegendő folyadékot? NAGYON FONTOS!!!

2011. febr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Nagyon fontos, hogy akkor sem add fel azt a 32 percet, ha nem jön semmi...!!! Úgy tudod küldeni a jelet az agyadnak! Higgy benne és sikerülni fog!

2011. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Sajnos a folyadék bevitellel hadi lábon állok, mert 1-1,5 l-nél többet nem vagyok képes meginni!

Ha többet iszok fáj a gyomrom és rosszul is érzem magam, így nem eröltetem. (de levesből megeszek akár 2 tányérral is)

Aventes mellszívóval fejek, betartom az időt és kézzel közben masszírozom a bimbóm irányába a mellem. (lehet nem így kéne?) Fejés közben soha nem érzem , hogy a géppel dolgozom, talán túl laposak lehetnek a melleim, kézzel többre mennék?

Szedem reggel, este Urtica Urens 5 ch-t és ritkán naturlandos tejserkentő teát is iszok.

Vettem Ricinus communist is, de úgy vettem észre semmit nem segít a tejem mennyiségé. Szoktam inni sört is napi egy dobozzal, mellette Szentkirályi vizet, meg néha Laktoherb teát is. Van Milusan szopis granulátumos teám is azt is szoktam alkalmanként inni! Egyszerre mindent nem, mert szerintem hozzá szokna a szervezetem, így inkább váltogatva használom őket.

Második napja fejek a horror módszerrel: most reggel(9-10 h között ) kb 50 és 60 körül jött le este(21-22 h között) pedig 70-80 ml

Nem adom fel, lassan megérkezik a szoptanít is ami remélem nagy segítséggel lesz nekem és a babám is ügyesen vissza áll a szopira 2 hónap után.

Köszönöm az eddigi válaszokat és várom a további ötleteket, jó tanácsokat

Sokat segít!!!

2011. febr. 20. 12:43
 17/22 anonim ***** válasza:

igen, úgy maszírozd el a csomókat, mintha görgetnéd őket a bimbód felé.

Én is kézi fejővel fejtem, kézzel egy kicsit macerásabb (szerintem).

2011. febr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem csomós a mellem és már reggelente 80 ml jön le este pedig 60 :-)Amikor először írtam csak napi 40 ml volt és ilyen szépen fel tornáztam a mennyiséget 4 nap alatt!

Az a nagy gondom most, hogy tegnap megjött (1 év után) és nem tudom, hogy a 3 hónapos fiam el fogadja-e az anyatejet. Elég szomorú leszek, ha hiába valónak bizonyultak az edigi erölködésiem.

2011. febr. 22. 14:13
 19/22 anonim ***** válasza:

Minek köszönhető a változás?

A horror fejésnek v. vmilyen szaporítónak?

2011. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
A horror fejésnek köszönhető a tej mennyisége.De azért amint a fentiekben is írtam, minden félét iszogatok közbe.
2011. febr. 22. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!