Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amióta szoptatok, azóta...

Amióta szoptatok, azóta mindig egyre éhesebb is lettem, és úgy érzem, hogy ennék állandóan. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Mindig éhségérzetem van,de ha csak ennék akkor persze híznék is.Gondolom ez azért is van mert a 2 hónapos kisfiam egyre többet eszik,egyszer volt olyan,hogy 1010ml-t szopizott,de általában 860-940 a napi bevitele.Nekem is ezért nőtt meg az étvágyam?Ilyenkor mi az amit bőségesen ehetek nyugodtan,és jól is lakok vele?Mert ugye nem mindent ehet az aki szoptatja a kisbabáját...
2009. febr. 12. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális, a szoptatás komoly fizikai munka! :) A K betűseket kerüld ha hasfájásra hajlamos a babád, de pl az enyémnek sose fáj bármit eszek. Viszont tejem csak akkor van ha mindent eszek, tartalmas kalóriadús kajákat és maximálisan jóllakok. ennek meg is van az eredménye a lányom csak zopizik és egészséges kis vasgyúró.
2009. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! én cukros vagyok és nekem a szoptatás előtt nagyon be kellett kajálnom mert a baba szószerint "leszívja " az energiámat! Tudom durván hangzik.
2009. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dettó ez a problémám - nekem 12 hetes a kisfiam, és hasfájós. Igen, a szoptatás miatt vagyunk ilyen "zabásak", főként szénhidrátok terén... Már híztam is 6 kg-ot a szoptatás alatt. :(

Úgyhogy most kb. 2 hete elkezdtem tornázni - (lazán persze, hogy ne legyen izomlázam) callaneticsezni - régebbről is tudom, hogy a sport hatására kevésbé kívánom a szénhidrátosabb kajákat. (Nem mondom, hogy nem, csak kevesebb is elég. Erre megvan az anatómiai magyarázat is - egyszer valahol olvastam, de a lényeg, hogy pl. cukrosoknak is ezért ajánlják a sportot - egy fél óra - óra sport felér egy inzulininjekcióval.) A másik, amit naponta eszek az a zabkorpa. )Pl. liszt helyett is - kávédarálóval ledarálom) Tápláló és egyáltalán nem hízlal. Gyorsan megvan pl a muffin, ebből csinálok tejbe"grízt" stb, meg müzliket rágcsálok, puffasztott búzát, felvágottat, sajtot, túrót, meghámozott almát, és sokat iszom. (És így - kopogjuk le - a tejcsim is a "régi".)

Ja, édesítésnek mézet használok, vagy gyümölcscukrot, amit egy kis édesítővel is szoktam keverni.

Kitartás és boldog babázást!

2009. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szeretem én is a zabpelyhet,és amit felsoroltál.Hát ez az amiből keveset eszem,de ha nem akarok hízni akkor inkább rátérek én is ezekre.A K betűs ételeket régóta kerülöm,mert az nekem sem tesz jót,nemhogy a babámnak.Éppen ma vagyunk 2 hónaposak,de már régen nem hasfájós,legalábbis nem sír már olyan sokat. :)))Szépen elvan.Egyébként a tej növelésére kifogom próbálni a Dabur lactonic granulátumot.Esetleg szed valaki ilyet?Ha igen,milyen,mennyire hatásos?Jó babázást Nektek is!
2009. febr. 13. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!