Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az esély arra, hogy tovább...

Mi az esély arra, hogy tovább szoptassak? Tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Ma 12 hetes a kisfiam, kb pont annyi tejem van amennyi neki kell, jó nagy étvágya van :) fejni nem igazán tudok, amikor próbálok max.20 ml jön le. Többszöri ügyelet kihívása után kiderült, hogy epekövem van :( Holnap megyek sebészetre, hogy megbeszéljük mi legyen. Elsőkörben azt szeretném, hogy szigorúan diétázom és kihúzom minimum a kicsi féléves koráig. Viszont ha esetleg elzárná az epekő a epevezetéket, vagy rossz lesz a vérképem akkor műteni kellene. Ha a kórházban fejem a tejem, (amit kiöntünk) viszont itthon apa azt a minimális tej mennyiséget amit eddig lefejtem (kb fél napi adag) tápszerrel egészítené ki, akkor amikor itthon leszek van esély arra, hogy szoptassam tovább a kisfiam. Természetesen holnap ezt is megkérdezem a dokitól, de érdekelne, hogy mik a tapasztalatok Köszi.
2011. febr. 16. 15:44
 1/6 xStefix ***** válasza:
Először is, miért kéne kiönteni a kórházban lefejt tejet??
2011. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Másodszor: a tápszerrel nincs akkora gond, ha NEM ÜVEGBŐL adjátok otthon! Kispohár, csőrös, bármi, csak ne szívni kelljen. Nehogy cumizavar legyen a vége...

Harmadszor: Ha laparoszkóppal csinálják, azt egynapos sebészeten is el tudják végezni, tehát 1-2 napnál többet nem kellene távol lenned a picidtől. (Nekem nagyműtétem volt, az hosszabb idő.)

2011. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ..csak a kapott gyógyszerek miatt gondoltam, hogy a lefejt tejet nem kaphatja meg.
2011. febr. 16. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
én 1 napig voltam multkro kórházben nem adhattam neki cicit 1 napig, gyógyszerek.. miatt. kiöntöttem a tejem, de észre sem vette h nem vagyok, és nincs cici, azóta ugyanúgy cicizik mint előtte szerencsére, de lesz lehet mégegy nagyon műtétem, az eltarthat 2-3 napig is, nah attól én is tartok! fejek itthon mint a bolond :)
2011. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

A kezelőorvost, anesztest (ha lesz) kérdezd meg majd erről mindenképp. De. Szerintem érdemes lenne egy szaktanácsadót is megkérdezni, mert ők is kapnak toxikológiai képzést, sőt, nekik talán még jobban kell tudniuk, hogy melyik gyógyszer hogyan hat a szoptatás alatt...

Lehet, hogy nem is kellene egy egész napot kihagynod, csak pár órát. Így a párod haza tudná vinni a frissen lefejt tejet, ennyivel is könnyebb lenne a pótlás.

2011. febr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tegnap voltunk a sebészeten, azt mondták, hogy 2-3 hónap a várakozási idő, de azt ne akarjam kitolni, mert ez egy "időzített bomba" :(. Azt mondta a doki, hogy próbáljak majd egyeztetni az operáló orvossal, hogy a műtét napján megyek, be és ha minden rendben akkor a következő nap esetleg haza, bár ez függ majd sok mindentől. Utána ugye kell majd a hasba szurit adnom magamnak (heparin), de azt mondta az orvos, hogy mivel ez amúgy is megtalálható a szervezetbe, ez nem árt a kicsinek. Azért ennek még utána járok :) azért addig is próbálok fejni, fejni, fejni...
2011. febr. 18. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!