Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Vérző mellbimbó +...

Mit tegyek? Vérző mellbimbó + mellgyulladás!

Figyelt kérdés
Két hete berepedt a mellbimbóm és vérzett, azóta javult a helyzet, de mivel hanyagoltam kicsit azt a mellemet begyulladt, be is lázasodtam. Mindenhol olvastam, h folytassam a szoptatást, mert csak a baba tudja fellazítani, hát ráálltam, h megint abból etetem, erre ma Újra vérzik! Félreértés elkerülése végett fejtem azt a cicit. Hohgyan oldottátok meg ezt a problémát? Még valami: nagyon fáj!
2011. febr. 17. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
orvos azonnal!
2011. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvos, és Pure Lan a vérző bimbóra.
2011. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

én szopi tanácsadó segítségét kérném. őt keresném meg, ő orvos is, koraszülött osztályon dolgozik.


dr. Kiss Eleonóra, IBCLC (2006)

csecsemő-és gyermekgyógyász szakorvos, laktációs szaktanácsadó

Személyes szoptatási tanácsadás előzetes telefonos időpont egyeztetés után az Intermed Bt. Rendelőjében (II. kerület Horvát u.28.) ill. sürgős esetekben a Péterfy S.u-i Kórház Koraszülött és Csecsemő Osztályán

Időpont kérése a (20) 560-3911-es telefonon hétköznap 12 és 18 óra között

2011. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Voltam dokinál, kaptam rá gyógyszert, de szoptathattam mellette, mikor begyulladt (talán aktil duo volt a neve-nem biztos). Sebes volt nekem is, lassan múlt el. Volt, hogy sírtam is a fájdalomtól mikor szopott. Aztán egyszer csak rendbe jött, 15 hós és keveset ugyan de még szopik. Sok-sok kitartás kell és legyél erős, türelmes! Jobbulást kívánok!
2011. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A láz és a vérzés is elmúlt,de a fájdalom kegyetlen. Most jutottam el én is a sírásig:(A nőgyógyászhoz nem elég lemenni?A Babával voltam 3 hónapos oltáson,ott mondtam mi a szitu, de csak annyit mondtak kenjem és,ha nagyon lázas lennék, akkor algopirint szedhetek.A dr nő szerint csak ha nagyon muszáj,a védő nő meg azt mondja már mikor kezdem érezni,h lázasodom.Akkor most mi legyen?
2011. febr. 17. 23:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj orvoshoz. A szoptatási tanácsadó jó ötlet.
2011. febr. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt éltem át 3 hete. Amikor begyulladt (3* csináltam végig) azonnal algopirint vettem be, melegítettem a csomókat, melegítő párnával és a kettő hatása révén ki tudtam masszírozni a csomókat. Babót gyakrabban tettem cicire. A berepedésre két homeopátiás szert kaptam. Lassan, de szépen gyógyulgat. Nekem is szoptatási tanácsadó javasolta a szereket, de a szülészem is ugyanezt mondta. Ha érdekel megírom a bogyó nevét.
2011. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a nőgyógyász szerintem nem sokat tud segíteni. én sürgősen szopi tanácsadóhoz mennék. még ma, hétvégén nehezebb összehozni.
2011. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hete volt. Kegyetlen volt. Én úgy oldottam meg, hogy amelyik fájt azt fejtem (úgy is fájt,de azért jobb volt), a másikból szopott. 2 szopi között meg bepanthennel+aloe firsttel kentem/fújtam. 3 nap és helyrejött.

Kitartás, gondolj arra, hogy az milyen fontos a babucinak.

2011. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én nőgyógyásznál voltam, ő segített. bár, ha már elmúlt a láz és a gyulladás, akkor csak a türelem marad, mert azzal nem tudom tud-e valamit kezdeni. Igen vannak krémek, amik ere valók, de nekem semmi nem használt, csak ha sokat hagytam levegőn, így gyorsabban szárad. Nekünk van itthon egy aloe vera növényünk, annak a levélnedvével kentem be a sebet, mert az nagyon gyors sebösszehúzó. Jobb bármilyen krémnél.
2011. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!