Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Most mit csináljak?...

SOS! Most mit csináljak? Antibiotikumot kell szednem, azt mondta a doki szoptathatok mellette, de nagyon meghígult a babám széklete.

Figyelt kérdés

Nincs sűrűbben, de szinte folyik. Két és fél hónapos. Két napja szedem a gyógyszert, még mindig nagyon beteg vagyok, de abbahagyom azt hiszem. Nem akarom, hogy baja legyen.

Szoptassak, vagy fejjek és adjak fagyasztott tejet. Utóbbi nem olyan sok van, kb. másfél napra lenne elég. Mit csináljak szerintetek?


2011. szept. 10. 06:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Abba ne hagyd!!!!!! Antibiotikum az nem játék. Ezért kellenek az egyre erősebb szerek, mert sok okos magát kezeli és 1-2 nap után abbahagyja a gyógyszer szedését, ezzel ellenállóvá téve a baktériumokat.

Az orvos nyilván azért azt a gyógyszert írta fel, mert lehet mellette szoptatni. Ha aggódsz a gyerek miatt, hívd fel a gyerekorvost, vagy a saját orvosodat, hogy mi ilyenkor a teendő.

2011. szept. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Antibiotikum szedése mellett előfordulhat, hogy a szopis babák széklete is hígul. Emiatt nem kell abbahagyni az AB szedését! Szedjék normafloret, esetleg a babádnak is adj (vagy más probiotikumot amit a gyerekorvos javasol).

Jobbulást kívánok!!

2011. szept. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is. Ne hagyd abba. Normaflore!
2011. szept. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ti milyen antibiotikumot szedtetek. Az orvos Zinnatot írt. Utánaolvastam és nem nagyon ajánlják szoptatás mellé, pedig mondtam a dokinak.
2011. szept. 10. 07:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedtem.No para! :) A tejem nem apadt el,babámnak semmi baja nem lett,a híg kaksi helyre fog állni.Még mindíg szoptatok 10 hós a kicsikém.Ha lázas vagy 38 fölött ,lefejve,forralva kell adni neki a tejedet / természetesen miután már lehült... :) /
2011. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Augmentint szedtem. Tényleg hígult a tejem és nem nagyon ízlett neki,sőt a hasmenéses mellékhatás is szegénykémen jött ki,nem rajtam. Zinnatot akkor ettem,amikor terhes voltam és 39fölött volt a lázam. :((( Nem lett semmi baj! :))) 2és fél hós anyukája...:)
2011. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Picit az étvágya is csökkent,de remélem most már majd rendeződni fog a dolog, mert este vettem be az utolsó szemet.

Mennyi idő kell, mire rendeződik a széklet?

2011. szept. 13. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!