Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire ártanék a kisbabámnak...

Mennyire ártanék a kisbabámnak azzal, hogy ha néha innék forrócsokoládét?

Figyelt kérdés
Terhességem ideje alatt szinte mindennap ittam forrócsokoládét, mivel nem kávézom. Amióta megszületett a babám, nem merek semmilyen formában csokit fogyasztani,mert félek, hogy ártanék vele.
2011. okt. 15. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem.. miért ártanál vele? Ó, ha a csoki ártana a terhes és a szoptatós anyukáknak, akkor tele lenne a Föld idióta kreténekkel, többek között az én gyerekeim is azok lennének... Ezt honnan vetted hogy ártalmas?
2011. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jaj,ne viccelj:)

Azt írod,terhesség alatt is ittad,tehát a babád valamennyire hozzászokott már,hisz a köldökzsinóron keresztül jutott neki is. Ugyanígy van ez pl. az aromás fűszerekkel is.

A csokiban valóban van koffein, de minimális mennyiség,a forrócsokiban meg,ha zacskósból csinálod, szinte semmi.Szoptatás alatt egyébként is szinte mindent ehetsz,ihatsz,kiv. pl.az alkohol. Azt meg, hogy melyik baba épp mire érzékeny,csak az anyuka tudja kikísérletezni. Akkor se kell évekig lemondanod azokról az ételekről,amik esetleg bántják, újra próbálkozhatsz néhány hét múlva.

2011. okt. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nekem a VÉDŐNŐ tette tiltó listára.Igazából már nem is tudom, mit igyak egyek. Alkoholt, cigarettát sohasem fogasztottam, kávét is csak néha, kis mértékben. Ezek szerint ha mindent úgy betartok, amit a védőnő tanácsol, lassan lemondhatok mindenről, ami pici örömet is nyújthat,ami élvezeti cikk!
2011. okt. 15. 13:10
 4/12 anonim ***** válasza:

úristen,ezek a védőnők nem normálisak.mindent lehet enni mértékkel.semmi baja nem lesz a babádnak egy kis csokitól,sőt.lehet csak a hízás miatt mondta

nyugodtan igyál

2011. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Semennyire!!!!!

Igyál, különben a gyermekednek lesz egy depis anyukája, ezt senki nem akarhatja :)

Nem is értem, miért mondhatta ezt a védőnőd? Megmondom őszintén, én szoptatás alatt szépen lassan megkóstoltam mindent, amit korábban ettem, ittam (kivéve alkohol) és mivel babámnak semmitől sem fájt a pocakja, mindent ettem: bab, káposzta, újra kávéztam, stb... Egészséges, fejlett, okos gyerek lett belőle :)

2011. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Téged nagyon beparáztatott a védőnő. Első hat hétben fontos, hogy ne egyél puffasztó dolgokat, de én mindkét gyerekkel simán ettem minden, amit szoktam, persze nem fűszereset meg puffasztót, de egy reggeli gyenge kávétól meg csokitól nem lesz baja!!!

Inkább figyeld a gyereket, mire reagál rosszul, inkább a tej szokott ludas lenni ( ha iszod a tehéntejet, ha erre érzékeny), de én talán egyedül káposztát nem ettem, de pl. borsót, babot simán.

2011. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a védőnőre hallgatsz...akkor éhenhalsz.Első baba?Én régen annyi mindenben hallgattam a védőnőre és rájöttem,hogy fele hülyeség.Semmit nem adhatsz a gyereknek,...mert beteg lesz.Csináltam úgy ahogy mondták.Szegény mindent összeszedett,most meg nem érdekel mit mondanak és szerencsére (lekopogom) fél éve semmi baja.Sok hülyeséget mondanak.Könyvből neveljem a babám.Mert ez az.Igyál nyugodtan.A szeles dolgokat kerüld,mert eleinte elég érzékeny rá a pocijuk.
2011. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia, én csak annyit füznék hozzá hogy a puffasztó dolgok se "ártanak" mindenkinél, mert én mindent ettem és a babámnak semmi baja nem volt. Van aki szerint átmegy a tejbe van aki szerint nem. :) Egyél igyál ami jól esik! (persze káros dolgokat nem, pl alkohol stb)
2011. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a csoki allergizáló hatása miatt nem ajánlotta a védőnő. Nem hiztos, hogy azonnal gondot okoz, az alattomos allergia 4 éves kor körül jelentkezik, asztma/ekcéma formájában és ekkor már nem

Is tudod, mivel váltottad ki. Ezért nem javasolják a piros gyümölcsöket (nem a magok miatt, a színezőanyag allergizál), a csokit, citrusféléket, tejet, tojást, mogyorót. Most ez a trend, nem a puffasztó zöldségek kerülése.

2011. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatási tanácsadó mesélte, hogy védőnők néha iszonyat meredek dolgokat tanácsolnak, pl. ne egyen epret az anyuka mert ELTÖMÍTI A TEJCSATORNÁT!!!!!, meg ne szoptasson lázasan az anyuka, mert leforrázza a baba száját.


Amúgy gondold el, mennyi adalékanyagot meg össze-vissza permetezett sz.rt eszünk össze még úgy is, ha próbálunk figyelni az étkezésre, nem beszélve a különböző tisztítószerekről és vegyi anyagokkal amivel érintkezünk. Kész csoda, hogy nem halt ki az emberiség.

Néha napján meg egy kis forró csoki nem árt meg, de a lelkedet heyreteszi.

2011. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!