Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kellene egy 3 hónapos...

Mennyit kellene egy 3 hónapos babának enni alkalmanként? A problémám az lenne, eddig 130-160 gramm között szopizott alkalmanként ( 2,5-3 óránként ) most viszont csak 70-110 gramm között.

Figyelt kérdés
Ha ezt megette nem is kéri vissza, nem tűnik éhesnek, gyarapszik is.
2011. febr. 26. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyit, amennyi neki kell. Ha elég amennyit eszik, akkor az a megfelelő mennyiség:)

A fiam 3 hónaposan 50-90 g között evett, és gyarapodott:)

2011. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Minden babának más az egyedi igénye. Az én fiam is ilyen kis étkű, egyszerre max 80-90 ml szopik, pedig már 6 hónapos. Igaz, éjszaka is felébred, hogy szopjon, de nem tudom neki elmagyarázni, hogy ha nappal kicsit többet enne, akkor lehet, hogy éjszaka nem kellene ennie:)))

És ennek is meg van az előnye, hogy egyszerre nem eszik olyan sokat, legalább nem bukik, mint sok mohó babuci, aki hirtelen túl sokat szopizik.(Legalábbis az én fiam nem szokott bukni.)

Főleg, ha szépen gyarapodik, akkor tényleg nincs miért aggódnod! További jó egészséget!

2011. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki a válaszokat,lassan kezdek megnyugodni.
2011. febr. 26. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 3 hónapos kisfiam most is csak 50-80 g-okat eszik, nagyon ritka a 110 g, de az reggel szokott lenni, és csak 6-8x szopik egy nap, de mindig mosolygós szopi után, és szépen gyarapszik is.
2011. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
... ezért nem kell méregetni, pláne egy ekkora babát és pláne mindig! ;)
2011. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!