Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek elég egy 3 hetesne...

Szerintetek elég egy 3 hetesnek kb 50 ml anyatej alkalmanként?

Figyelt kérdés
2 napja elhagytam nála a "kiegészítő tápszert" és azóta csak cicizik. Ma kíváncsiságból lefejtem a tejet, de csak 45 ml jött le (tudom ennél picivel többet tudnak kiszívni)egy ciciből. Pisis pelus van rendesen, kakis max 1. Szemlátomást fejlődik, de nem tudom ez az adag elég-e neki. Napjában 8-9-szer eszik, valamikor két mellből.
2011. aug. 20. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van elég pisis és kakis pelusa és rendesen fejlődik,akkor elméletileg elég...de nekem nagyon kevésnek hangzik.

Az én kisfiam 3 hetesen 150-170-et evett meg egyszerre (mindkét mellből szopizott). Ő 3 óránként evett,éjszaka is,tehát napi 8x. És naponta csak 1x kakil? Ennyi idős korban még napi 4-5 kakijuk is szokott lenni az anyatejes babáknak.

2011. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na épp ez az, mármint a kakis pelus, hogy csak egyszer van és az is még a tápszer maradványa. Viszont hiába megy két napja az igény szerinti szopi, szerintem nincs elég tejem. :(
2011. aug. 20. 14:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válasz nem mérvadó, ne kövesd. Jól csinálod, nem tudhatod, hogy mennyit eszik, ha nem méred. Van elég pisis, napi egy kakis, az nagyon jó, mert az anyatejeseknél az is jó, ha három-négy naponta van kakis, másnak meg naponta többször.

Az én babám is ennyi idősen, sőt még később is, 50-60-kat evett és jól fejlődött. Nem mindegyik baba nagyevő, hogy megegyen 150-200-kat. Az én babám soha nem evett még szerintem 150-nél többet és most már fél éves. És nem fogyott, most már mászik, és felül. Nem is értem, hogyan. :)

Szóval csináld továbbra is úgy, ahogy eddig, két mellből etess, több ingert kap a cickó, több tej lesz. Minél többször üríti ki a babád, annál többet fog termelni. Ez nem megy egyik pillanatról a másikra, türelem, ez két-három nap.

:)

2011. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én 11 hetes, 6 kg-os kislányom csak 70-80-at eszik kétóránként ciciből.
2011. aug. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az én kislányom is ekörűl evett 3 hetesen.

most lesz 6 hetes és jelenleg van, hogy 20 ml-t óhajt kiszívni, de van, hogy 110 ml-t kiszív a mellemből.

attól függ, hogy mennyire éhes..

2011. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Szóval akkor olyan nyamogósom van, aki szép komótosan csipeget. :D
2011. aug. 21. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém is 3 hetes és pont ez a gondom nekem is. A védőnőm azt mondta, hogy egy kicsit kevesli (mert főleg 50et eszik), etessem két óránként, ne három óránként és ne igény szerint. Ha normálisan fejlődik, akkor nincs gond, de én még így is aggódom egy kicsit, hogy biztos elég-e neki.
2011. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kevesli a védőnőd, mert a babák nem könyv, vagy táblázat alapján esznek, és főleg nem egyformán, szóval ha egyszer csak ennyit meg annyit kíván, nem lehet többet beletömni, mert akkor meg majd "megutál" enni és nagyobb korábban nem fog jól enni, válogatós lesz.
2011. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igény szerint szoptass,ne az órát nézd!

A babád legyen az,aki diktál!

A gyomra még kicsi,lehet hogy sűrűbben van igénye enni.

Ezen kívül nagyon meleg van.Tehát lehet kevésbé éhes,mint azt te gondolod.A tejed eleje inkább szomjoltó,lehet várni kell egy kicsit hogy megéhezzen.Ha újra cicit kér,előbb ugyanarra a mellre tedd,mert ha valóban megéhezett,és a másik mellre teszed,úgy ismét a hígabb tejet kapja.

Ja!És fejd ki a melled,amelyikből szopizott mindig,bármennyi is legyen!

Az én picim sem evett többett 3 hetesen,ma már a lefejt tej mennyisége is meghaladja az 50 ml.-t.

Amikor éhes,alkalmanként 80-90 ml.-t is kiszív.

6 hetes baba.

2011. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na én ezt nem értem mi jan 2-án születtünk és 2 hetesek vagyunk és 90 a minimum és 120 a max nappal 3-4 óránként eszik éjszaka csak 1 szer kell fel egy 24 óra latt 6-7 szer eszik. nyugodt békés baba 3350 el született a mi kisfiúnk eszik a legtöbbet?
2012. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!