Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem kel éjszaka szopizni,...

Nem kel éjszaka szopizni, szerintetek rosszul teszem, ha felébresztem?

Figyelt kérdés
Már két napja, hogy én ébredek a hajnali 3-4 órás szopira, de a babám nem. Csak kapkodja a fejét álmában, meg tátogat, de nem ébred fel. (12 hetes)
2011. febr. 26. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem költeném fel ! Végre szokja, hogy hosszabban aludjon éjszaka. Hagy szokja te fogsz ennek örülni később.Talán a negatívja, hogy a tejtermelésnek nem e árt. De a szoptatós anyukák azt mondják, hogy nem, így van ez kitalálva. Én fejtem ezért így konkrétan ezt nem tudom. De azt igen, hogy az alvás jó mindkettőtöknek, Ő nem éhezik, és akkor is nő, ha alszik még ha ki is hagyott egy hamit. Növöget változik, hagyjad a menetét, főleg ha jó irányba megy. Szerintem abba megy.
2011. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hetes korától nem ébredt éjjel, soha sem ébresztettem. Reggel bepótolta az éjszakai szopit.
2011. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hagyd aludni, ha nagyon éhes lenne, felébredne, nyugi. Ha csak pár napos lenne, és esetleg picit sárga még, akkor kellene kelteni és mellre tenni, de 12 hetesen nagyon sok baba átalussza már az ájszakát (egészen a fogzásig....)


Az én kisfiam is 7 hetesen egyik napról a másikra "felejtett el" felébredni és nagyon szépen gyarapszik az éjszakai szopi nélkül is.

2011. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Istenem, de boldog lettem volna, ha aludt volna!!!!! 11 hónapos, még most is kel éjjel!!!

Fel ne keltsd az Istenért sem!!!! :D

Majd reggel bepótolja ne félj!!!

2011. febr. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem kelteném fel! Sőt örülj neki, hogy már kezd beállni.

Nálunk 10 hetes volt a pici, amikor átaludta az éjszakát. Előtte meg betankolt mindkét ciciből. Mondhatnám szárazra szívta őket.

Minden baba más. Kinek hamarabb jön el ez az időszak, kinek (jóval) később.

2011. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy hétig ébresztenem kellett, mert túl magas volt a hemoglobinja, szóval midenképpen kellett a folydék.

Úgy nekemugrott mindenki körülöttem, hogy HOGY KÉPZELEM, hogy felébresztem, NEHOGY ébresszem stb., hogy szó szerint alig akarták meghallani, hogy orvosi utasításra teszem, és még egy hónappal később is csak arra emlékeztek, hogy milyen hülyeséget csináltam, arra nem, hogy az egészsége érdekében tettem.

Ahogy rendeződött a hemoglobin szintje, az orvos is azt mondta, hogy nem kell ébreszteni.

2011. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos, az én babám is 12 hetes és ugyanazt csinálja éjszaka, mint amit te leírtál. Bár konkrétan én sem ébresztem fel, de úgy ahogy van, félálmában mellre teszem és szépen szopizik, igazából fel sem ébred teljesen és gyorsan visszaalszik a cicin. Én azért csinálom így, mert nekem addigra már csöpög a tej a mellemből és úgy vagyok vele, hogy inkább a babám szopizza ki, mint hogy neki álljak az éjszaka közepén fejni.
2011. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a babám koraszülött volt,a kórházban 2 óránként költögetni kellett,mert nem akart enni.Aztán 2-3 hét múlva már összeszedte magát,beindult a súlygyarapodás is.A védőnő is azt mondta,hogy ne költsem,felébred ő magától ha éhes.Persze azóta is felkel rendszeresen minden este,pedig már 8 hónapos:)
2011. febr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha forgolodik álmában, tátog, nyugodtan szoptasd meg a babák féálomban is tudnak szopni,pillanatok alatt visszaalszik majd.
2011. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én semmiképpen nem ébreszteném fel. Az én babám tegnap töltötte a 12 hetet, és ő néhány napja este 9-től hajnal 4-ig alszik. Többször hallom, hogy fent van éjszaka, de amíg nem sír, nem veszem ki a kiságyából, mivel ha éhes lenne biztosan sírna. Én inkább éjjel 1 körül felkelek fejni. Az első kisfiam szinte óránként kelt fel, elhiheted, hogy milyen kínszenvedés volt, és ez ment majdnem 1 éves koráig. Szóval örülj, hogy alszik, ennyi idősen már kibírnak hosszabb időt is evés nélkül.
2011. febr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!