Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tipp hogy miért nem fogadja...

Tipp hogy miért nem fogadja el a cicim 50 ml. Után?

Figyelt kérdés

Már ez a 2. vagy 3. nap hogy elkezd cicizni aztán 40-50 ml. után egyszerűen nem akar tovább enni.Ez miatt már lényegesen csökkent a tejem ahogy érzem.Mit csináljak vele?Eddig volt hogy a 115-120 ml. is kiszopizta most meg ezt csinálja.Van még így valaki?

Esetleg tejszaporító bogyót szedjek vagy ne?

Arra gondoltam hogy azt a More Milk plus tabit kipróbálom,de attól nem biztos hogy többet fog enni?!


2011. febr. 28. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert addigra eltelik egy kicsit, és már lusta szívni tovább (mert nehezebben jön). Az enyém is így volt. Azt hittem, nem éhes, mert nem sírt. De nem is hízott. :( Próbaként adtam neki lefejt tejet, miután abbahagyta az evést, és még bevágott több mint egy decit. Azt hittem, falnak megyek, de aztán közbejött egy nagy betegség kórházzal, és a célom, hogy "megtanulunk" rendesen szoptatni, dugába dőlt, mert elapadt a tejem. :/ Ha nem szopja ki mindet, fejd le, mert tényleg elapadsz.
2011. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia! Nekünk is ugyan ez volt.Nem tudom ti hogy szopiztok,mi ültünk.Én felálltem vele és sétáltunk, meg van a falon egy kép úgy álltam,hogy azt tudja nézegetni.Így legalább valamivel többet evett.Nem tudom mennyi idős a babud,mi 4 hónaposak leszünk és most kezd érdeklődni,minden felé nézeget.Nekem is nagyon lecsökkent a tejem és alig tudom visszahozni.Vagy fejj,vagy etesd gyakrabban.
2011. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
100%

3-5 hónapos kor között ez mindenkinél előjön, mert a baba elkezd nézelődni, érdeklődik a környezete iránt. Emiatt hektikusabban szoktak ilyenkor szopizni, de ez csak átmeneti, amíg meg nem tanulják a sorrendet: először evés és utána játék.

Semmi különös teendőd nincs, HA továbbra is igény szerint szoptatod. Ha félóránként és 5 percig kéri, akkor úgy.

Megpróbálhatod persze bíztatni őt és csendes, nyugodt körülményeket teremteni, hogy csak rád figyelhessen, de végső soron ő dönti el, hogyan és meddig szopizik. Légy türelmes és kitartó, idővel elmúlik a "gondod"!

2011. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy még csak most írok,de a két kicsimtől most jut időm.

Szóval 7 hetes a fiam.Eddig igény szerint szoptattam,de most ez a dolog nem tudom mi.Ma is ezt csinálta aztán sír és a lefejt tejet ami tökre kevés 40 ml. azt még megissza.Hívtam a védőnőt is és ő azt tanácsolta hogy vigyem be holnap tanácsadásra és ott lesz a dokink is.Szerintem sokkal többet ő sem fog tudni mondani.Esetleg kizárja az egészségügyi lehetőségeket.

Most már van egy gyanúm hogy kezd elapadni a tejem.Szerintetek?

Kipróbáljam azt a tablettát?

2011. febr. 28. 20:03
 5/8 A kérdező kommentje:

Az lehet ok hogy a 15 hós fiam mindig ott van?Ha nekiülök szoptatni és már jön is mászna föl állandóan,vagy épp az öcsit simogatja,"piszkálja".

Minden esetre elhatároztam hogy a tablettát megveszem még ha drága is - egy próbát megér - és ma beviszem a doktornőnek megmutatni.Jövőhéten úgy is megyek megint a 2 hós oltás miatt és meglátom hogy egy hét alatt mennyit gyarapodik.Így talán akkor fogom látni hogy szükség lesz e pótlásra vagy sem.

2011. márc. 1. 07:49
 6/8 anonim válasza:
Szerintem lehet hogy zavarja a bátyus. nem tudod valamivel rávenni,hogy ne jöjjön utánatok?Én senkit nem engedek be akkor,még a telefont sem veszem.Mondjuk az én fiam már 4 éves és megérti,hogy nem szabad ilyenkor zavarni.Olvastam itt valahol,hogy valaki a másikat a lábára fekteti,amit egy sámlira rak és azon fekszik addig hanyat a nagyobbik kedvenc állatkájával. Próbáld ki
2011. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

A nagyobbik valóban zavarhatja a szopizást! Szerintem első körben ezt kellene kiküszöbölni valahogy. Nem úgy értem, hogy küldd el magatoktól a nagyot, mert lehet, hogy pont az ellentétét fogod elérni vele. De mindenképp meg kellene neki tanulnia, hogy ha ott van, akkor legyen csöndben, halkan játsszon, hogy ne zavarja a kicsit. (Később viszont szerintem is szükség lesz rá, hogy teljesen magatokra hagyjon, mert amit fentebb írtunk a későbbi elforgásról, az minden babánál előjön. Ilyenkor muszáj, hogy nyugi legyen szopi közben, különben további gondokra lehet kilátás..)

Az azért fontos, hogy ezt ne utasításként add ki a nagyobbnak, inkább kérés legyen, de akkor is határozott. Meg kell hogy értse, hogy ez neked és a tesónak is fontos, és hogy ez még nem jelenti azt, hogy az ő helye sérül a családban. Szeretettel, de komolyan kellene ezt elérni.


A bogyóval megpróbálkozhatsz, ha úgy gondolod.

De! Ha elfogadsz egy "szakmai" tanácsot: A ("nem megfelelő") gyarapodást önmagában ne vedd halálbiztos jelnek, még akkor se, ha az orvos/védőnő a tápszert erőltetné! Kismillió oka van, amiért időnként nem úgy híznak a babák, mint "ahogy kellene" - nagyon rossz, ha ilyenkor rögtön pótlásért/tápszerért nyúlsz, mert azzal te magad kezdesz el alávágni a szoptatásnak... Sajnos nagyon sok eüs nincs tisztában ezekkel az összefüggésekkel. :(

Inkább gyere és mondd el, mit tapasztalsz, mivel próbálkozol és eredményes-e, vagy kérdezz, ha valamit tudni szeretnél. Vagyunk itt páran, akik "értünk" a szoptatáshoz, hátha tudunk neked segíteni abban, hogy csak anyatejesek maradjatok!

2011. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen kedves xStefix a mai tanácsa a dokinőnek is és a védőnőnek is az volt hogy pótoljak.Február 3.-án voltunk utoljára akkor volt 3680 gr. és ma mentünk megint most pedig 4370 de 60-at levontak a badyra.Azt mondta a doki hogy a mai gyerekek már 1 kg.-ot is híznak.Én nem szeretnék pótolni mert az első fiammal is ez volt a tanácsa és ahogy mondtad jól alávágtam a szoptatásnak.Fejnem kellett majd végól már szopni sem volt hajlandó és a harmadik hónap végére már tejem sem volt mert nem tudtam jól kifejni.

A báttyus pedig már az elejétől itt van,de az a baj hogy állandóan ő is föl akarna jönni az ölembe és "rángat" össze-vissza.Nézni akarja hogyan eszik az öcsi.Szokta szeretgetni és puszit ad neki,de mindig úgy félek nehogy véletlenül megüsse és bennem is van egy fajta szorongás ez miatt.Lehet hogy ezt is érzi?De mivel egyedül vagyok a két kicsivel nem tudok mit tenni.Nagyon anyás a nagy is és biztos vagyok benne hogy féltékenységből teszi amit tesz.Nagyon köszönöm Nektek hogy írtatok.

Ja ma megvettem azt a tabit és elkezdtem szedni.Hát kíváncsi vagyok hogy beválik vagy sem.

Amúgy még a dokinő azt is mondta hogy azért adjak neki tápot is minden 2. 3. etetés után tápszert egyen csak mert akkor jobban beindul valamilyen elválasztás vagy emésztés vagy nem is tudom mit mondott.

Úgy irigylem azokat az anyákat akik legalább 6 hós koráig tudja szoptatni a babáját.Annyira bízok benne hogy most nekem is sikerülni fog!!!

2011. márc. 1. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!