Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy valaki 6...

Létezik olyan, hogy valaki 6 éves koráig szoptatja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni, hogy addigra nem apad el a teje vkinek és - lehet, hogy csak én vagyok így vele, de - kicsit betegesnek találom.

Egy nagyotmondó ismerősöm váltig állítja + azt is, hogy a kislánya 8 évesen lett szobatiszta, egész addig pelenkázta...


2011. márc. 2. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egészségére..
2011. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
egyébként a nagyotmondók által mondott dolgokat el kell osztani legalább! 3-mal 4-gyel....
2011. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 xStefix ***** válasza:
39%

A pelenkázást nem kommentálnám, mert szerintem nem tartozik ide. Szerintem nem feladatom megítélni más hitelességét.


De a szoptatós kérdéshez: igen, minden további nélkül lehetséges. Az ismerőseim között egy anyukáról konkrétan tudok, aki 5 évig szoptatott. Egy másik több, mint 4 évig. Én most járok 3-nál.

A tej addig nem apad el, amíg a gyerek szopik, ezt érdemes azért tudni! Persze sok dolog behavarhat, de ha kialakul és jól működik a rendszer, a szervezet nagyon sokáig képes fenntartani a tejtermelést. Arról nem is beszélve, hogy ennyi idősen már régen nem a tejmennyiségről van szó...

A beteges és egyéb jelzőket pedig, légy szíves, hanyagoljátok már egy időre. Ne minősítsünk vagy sértegessünk senkit, aki másképp gondolkodik. Kezd már unalmas lenni, hogy minden héten kialakul ebből egy vita....

2011. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát, ez jó.

Az ilyen anyákat vhogy nem tudom megérteni, ezzel nem elősegíti a gyermeke egészséges fejlődését, hanem szerintem pszichésen is hátráltatja.Már amennyiben igaz!

2011. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves xStefix!

Itt nem az ítélgetésről van szó, hanem az aránytalanságról.Arról, hogy míg az egyik oldalt erősíti azanya, ha szoptat, addig a másik része el lett hanyagolva a nevelésnek, magyarul a szobatisztaság része.

Nekem sincs kifogásom az ellen, hogy vki az iskoláskorú gyermekét szoptatja ( bár sztem a személyiségre azért van némi hatása-de ez saját vélemény), de az vhol non-sense egy kicsit, hogy ennyi idősen még pelusozni kell.

Közösségben nehéz az ilyen gyereknek, hát még ha kitudódik.

Én az ilyesmitől inkább megkímélném a sajátomat.

2011. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan anyukát,aki ráadásul pszihológus is,hogy egyszerre szoptatja,5 és 7 éves gyerekeit.
2011. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xStefix ***** válasza:
51%

Sajnos már a kérdés megfogalmazása olyan, hogy egyesek sértőnek vehetik.

Ha a Kérdező azért írta ki a kérdést, hogy a saját ismerőse viselkedésén sopánkodjon és a magához hasonló gondolkodásúak egyetértését keresse, az valahol érthető és megérthető. Ez egy szabad fórum, ahol bármiről lehet beszélgetni. (Más kérdés, hogy nekünk fogalmunk sincs, kiről van szó és mi a pontos helyzet, szóval...)


Mindössze azt szerettem volna "előre" jelezni, hogy az ilyen témák (pl. hosszú távú szoptatás) feszegetése ill. leszólása kivétel nélkül vitát szokott itt gerjeszteni. Ez nem mindenkire irányuló kritika és nem is parancs a részemről, mindössze kérés volt, hogy ha lehetne, ne menjünk el újfent ebbe az irányba, mert nincs értelme. Akit érdekelnek ezek a botrányok, lapozzon bele az archivumba, fog találni bőven sárdobálást.

2011. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A tehénnek sem apad el tej, mert minden nap fejik.

ha 20 évig szoptatna, vagy fejne valaki, akkor addig lenne teje.


Az, meg hogy ki meddig szoptat, csakis rá tartozik.

2011. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

17:11

Szerintem a kérdező nem sarat dobálni akart, csak te fújod fel a mélylélektani okokat - az az érzésem.

2011. márc. 3. 08:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Minek ilye kérdést kiírni, nem tök mindegy, hogy x ismerős y ismerőse....mit csinál?

Miért nem fogalakozik mindeki a saját dolgával?

2011. márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!