Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért fáj a mellbimbóm?

Miért fáj a mellbimbóm?

Figyelt kérdés
Az egyik mellbimbóm, maga a "bogyója", nagyon fáj. Főleg szoptatás elején, amikor mellre teszem a babám, ilyenkor nagyon élesen belehasít a fájdalom, szinte a könnyem csorog. Akkor is érzem miközben szopizik, hol kevésbé, hol jobban. Sajnos akkor is fáj, amikor nincs szopi, bár ekkor a legkevésbé, plusz nyomásra is érzékeny. Nincs kirepedve, a színe normális, nincs bedagadva és csomót sem érzek alatta. Masszírozom, kenem Garmastan-nal, de egyre rosszabb. Védőnő is látta, de lövése sincs, mi lehet ez. Hallott már vki hasonlót ill. van esetleg tapasztalat? Szoptatási tanácsadó tudna segíteni? Ja, és nem a tejbelövelésről van szó, mert már 4 hós a babám, ill. gondolom az csak a szoptatás elején jelentkezne. Előre is köszi a segítséget!
2009. febr. 18. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is valami hasonlóval kínlódom. Nekem is csak az egyik mellem fáj. Plusz még be is van repedve a mellbimbóm, s maga a bimbó is fáj. Mondjuk ez a kezdetektől így van (most vagyunk 1 hónaposak). Én már félek a szoptatástól. Mindent kipróbáltam, garmastan, purelan(kenőcs, talán ez a legjobb)ezt nem kell lemosni. Bioptron lámpázom napi kétszer, s szabadon hagyon, mikor csak lehet. Kivágtam a pólómat a melleimnél, hogy ne fázzak.

Most egy kicsit jobb, hogy változtattunk a szopási helyzeten, úgy szopik, mintha a másikból szopna.

Lehet, hogy belül van begyulladva, nekem sem tud senki segíteni. Pedig már a negyedik gyerekemet szoptatom.

Az ikrek is 9 hónapig szoptak, igaz velük is fájt kb. 4 hóig.

Ha van valami ötleted írd le, mivel én is kétségbe vagyok esve.

2009. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A ti tüneteitek másak, mint az enyém volt, nekem irtózatosan fájt az egész szopi.

Azért egy próbát megér: BELLADONNA homeós bogyó és propolisz tinktúra.

Remélem segít!

2009. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, a homeós szereket még kipróbálom, ártani biztosan nem árt. És sűrűn reménykedek hogy segít... Ha minden kötél szakad, esetleg nőgyógyásznak megmutatom, bár most nem nagyon tudok ilyen helyekre rohangálni. Minden jót nektek!
2009. febr. 18. 21:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó lenne, ha megkeresnél egy szoptatási tanácsadót, La Leche Liga a nevük, keress rájuk a neten, biztos tudnak okosat mondani...
2009. febr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!