Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellbimbó védővel kevesebbet...

Mellbimbó védővel kevesebbet tud szívni a baba? Tegnap vettem egyet, mert nem hízik a babám, hiába szoptatom.

Figyelt kérdés

A védőt a védőnőm tanácsolta, mert látta, hogy a baba gyakran lecsúszik a mellbimbómról.


Most picit aggódom, mert folyamatosan anyatejjel táplálom, de még nem érte el a születési súlyát, pedig már 10 napos a gyermekem. Sokat pisil és kakil, és mégsem hízik.


Mit csinálok rosszul?


2011. márc. 8. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hagyd el a bimbóvédőt, mert nem úgy stimulálja a melledet ahogy igazából és ettől kevesebb tejed termelődhet majd. türelem, szoptass igény szerint, tedd minél gyakrabban mellre a babádat, ne 3 óránként szoptass. ha van elég pisi és kaki akkor szerintem lassan nekiindul a hízásnak.


www.lll.hu

2011. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ja és persze, hogy lecsúszik róla, még picike, meg kell tanulnia a szopit, egyre erősebben fog majd tudni szopizni.
2011. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 xStefix ***** válasza:

Ha már van védő, nem baj, de én sem ajánlom neked, hogy rögtön bevesd. Tartsd talomba, de előbb nézd meg, mi más lehet a gond.

A babád "rendesen" (is) szopizik, érzed, hogy ürül a tej a melledből? (szív, nyel ütemesen) Biztosan jól kap mellre?

Milyen gyakran szopizik és mennyi ideig? Éjszaka is szopik? Milyen tempóban hízik? Hogy néz ki, jól érzi magát? Látsz rajta valamit, ami aggasztónak tűnik? (külső ill. viselkedés) Nem sárga vagy aluszékony?


A súlyt általában a 14. napig "kell" visszanyerni, szóval megértem, hogy aggódsz. Ha itt mi nem leszünk elég okosak, esetleg felhívhatnál majd egy tanácsadót is, hogy szükséges-e ilyenkor tenni valamit.

2011. márc. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tegnap este óta (miután láttam, hogy semmit nem hízott még) 2 óránként szoptatok. Kb. 40-60 perc között. De lassan szív és bealszik. Közben fejek a mellemből, de 20ml-t tudok lefejni. Tehát kiegészítem valamelyik szopit 40 ml-rel.


Az egyik mellemből nem tud szopizni, ma védővel tudott. Hiába emeltem ki a mellszívóval, nem tudja bekapni, pici neki.


Nem tudom, mit tegyek, hiszen már 10 naposak vagyunk a születés óta. És sok pisi van, minden pelenkázás alkalmával, és van rendesen kaki is.


Mégsem hízik.

2011. márc. 8. 18:38
 5/12 xStefix ***** válasza:

Hm.. Hát én itt azt mondanám, hogy szaktanácsadó. Lennének még tippjeim, de inkább szakemberrel beszélj, mert tényleg ketyeg az idő!

www.ibclc.hu vagy www.lll.hu

2011. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm azért a linkeket. Vagy igényeljek anyatejet?

Mert anyatejjel szeretném táplálni.


Nem hiszem el, hogy az én melleim ilyenek....

2011. márc. 8. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem kvázi nincsenek mellbimbóim, így védővel szoptatok a csecsemős nővérek tanácsára a lányom születésétől fogva. Nekem hála Istennek nincs gondom, evésenként kb 170-200 grammot eszik a lányom, szóval a stimulálssal nincs gond, még fejni is tudok utána egy keveset. Ha máshogy nem megy, akkor ne habozz bevetni a védőt (egy barátnőm ikreket szoptatott így 17 hónapig...), de előtte tényleg érdemes tanácsadóval beszélned, hátha nem kell használnod...


Másrészt érdemes körbenézni védő-téren, nekünk a MAM-os jött be, aventessel sokkal kevesebbet tudott enni...

2011. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:

(Én is MAM-ost használtam egyébként, szerintem is jobb, mert úgy láttam, az Avent vastagabb, keményebb.

De előtte szerintem is tanácsadó, mert valóban nem biztos, hogy ez lesz a jó megoldás!)

2011. márc. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Aventos védőt használok, MAM-sat nem találtam sehol! Pedig ezt akartam venni.

És megpróbálok kézzel fejni.

Nincs nektek valami jó kézi fejési útmutató? Ami igazán használ!


Köszönöm

2011. márc. 9. 16:01
 10/12 xStefix ***** válasza:
2011. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!