Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi van akkor, ha az anyatejes...

Mi van akkor, ha az anyatejes baba kevesebbet gyarapszik, ahogy a statisztikai görbe szerint kellene?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos, jó húsban van (szerintem), jó az étvágya, tejem is van bőven. A gyerekorvos ingatta a fejét, és mutatta a görbét, hogy többet kellene híznia. De ha egyszer nem hízik annyit, akkor mi van?
2009. máj. 16. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem azt mondták, ha heti 120gramm megvan átlagosan akkor jó. Nektek az megvan?
2009. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mikor hogy. Van, amikor 200-at is hízik, de elmúlt héten csak 70-et.
2009. máj. 16. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj.Nálunk is ez volt a helyzet.Nálunk a doki rám bízta, hogy elkezdem -e a tejpépet vagy a sinlacot.Elkezdtük.Ettől egy picit többet hízott.De még most is kisebb és bár jókedvű, erős, izmos, mégis vékony baba.Egészséges és vidám.Okos és a mozgásfejlődése, valamint a szellemi fejlődése is rendben van.

Az egész családom apró és vékonycsontú, a férjemé úgyszintén.Nem várhatom, hogy a gyerek vaskos és hurkás legyen.Ő ilyen.:)

2009. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Az első 3 hónapban havi 400 gramm a minimálisan jó hízás.Nem a heti a lényeg, hanem a havi.
2009. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Szóval ha kivonod a jelenlegi súlyából a születésit és azt elosztod azzal ahány hetes most akkor kijön az átlag hízása. Ha az 120g minimum akkor oké szerintem. A babák nem nézegetik a hízási görbét. :-))
2009. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem annak idején azt mondta az orvos,hogy mivel mi felnöttek sem vagyunk egyformák,igy a babák sem egyformán nönek és hiznak.Lehet hogy gyorsabb az anyagcseréje a babádnak ezért hizik lassabban,de az szerintem nem baj.
2009. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Az én lányom 4 kilóval (56 cm) született és 9 hetesen csak 5 kiló.

Eszik, alszik, mosolyog, ordít, mi kell még:-))

Valóazínüleg nem lesz 3 hónaposn 7-8 kiló.

2009. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
meg kéne mutatni a babáknak is azt a görbét, csak a mihez tartás végett :D Ne aggódj, ha van tejed, az a lényeg, az orvos meg csak ingassa tovább a fejét...
2009. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Agyvérzést lehet kapni az irodalmat mutogató gyermekorvosoktól.

Ha a babád jókat szopizik, minden levetett pelusában van pisi, rendszeresen kakil, jókedélyű, a súlya gyarapodik ( havi szinten és mindegy hogy mennyit ), a kutacsa nincsen besüppedve a kis szája nem cserepes akkor biztosan eleget szopik.

Ha igény szerint szopizhat akkor teljesen tökéletes.


A grammok nem adnak egész képet egy csöppség fejlődéséről!!


Boldog babázást kívánok!

2009. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Az én kislányom is 3 hónapos. Az elején nekem is nagyon sokat hízott (két hónap alatt 2 kg), de most nekünk is volt olyan hetünk, hogy csak 80 grammot gyarapodott. Tejem van bőven és én is elkövettem azt a hibát, hogy mindig néztem a babám súlyát. Nem szabad ezzel foglalkozni én már rájöttem. Csak a tej rovására megy az állandó méregetés. Ha éhes maradna szopizás után, azt úgy is észrevennéd.
2009. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!