Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha begyulladt a...

Mit csináljak ha begyulladt a mellem? Vaami jó praktikát szeretnék?

Figyelt kérdés
Most szültem 3 napja, a mellbimbom is fáj. sajnos a kórházba nem tudtam fejni a tejet.
2009. febr. 19. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fejni, v. szoptatni kell abból a mellből is. Szopi előtt borogasd be meleg vízzel, így kitágulnak a tejcsatornák. Ha lehet, akkor próbálj először fejni, és utána szoptatni, mert a baba szedi ki a legjobban a tejet! És szopi előtt masszírozd is a cicid, kívülről a bimbó felé haladva, akkor is, ha fáj, de ne durván. Szopi után lehet állott vizes borogatást tenni a mellre. Ha belázasodsz, akkor is szoptathatsz!!! Ha lehet, akkor vegyél elektromos mellszívót. Használj bimbóvédőt, mivel még pici a baba, nem valószínű, hogy megharapna, tehát elég lehet a puha szilikon bimbóvédő is. Kenegesd v.milyen kenőccsel is, nekem a Garmastan volt jó, és ezt nem kell lemosni szoptatás előtt.
2009. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt, amit az előttem szóló leírt+ változtastd a szoptatási helyzeteket, mert úgy a baba más más csatornákat nyit meg. A kiterjedt gyulladásnál ugyanis már nagyon nehéz kitalálni, hol az áramlási probléma.

Én úgy is szoptattam, hogy a baba felé hajoltam. Az ajka iránya a szívőerő. Hónaljtartást, bölcsőtartást váltogatni.

Sok sikert!

2009. febr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!