Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak anyatej, vagy inkább már...

Csak anyatej, vagy inkább már zöldség, gyümölcs?

Figyelt kérdés

16 hetes a babám. Eddig csak anyatejet kapott, de voltak olyan időszakok, hogy nem volt neki elég. Sikerült még visszahoznom (napi 2-3 l Laktoherb, alk.mentes sör, homeós bogyók, fejés), de csak annyira, hogy napi szinten éppen elég, bár estefelé már gyakrabban kéri. Azon gondolkozom, ha esetleg megint kevesebb lesz, küzdjek a mennyiség növeléséért, vagy inkább már próbáljak neki mást is adni?

Eddig nagyon azon az állásponton voltam, hogy 6 hónapos korig, ha lehet, csak anyatejet, de tudom, milyen depis vagyok, ha nem elég, és akkor a baba is nyűgösebb, sírósabb. Ha meg mást is kap, akkor a kevesebb is elég lehet neki.


2009. febr. 19. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egész nyugodtan adjál mást neki gyümit napközben akár 2x is estére egy kis Sinlacot. Éhezés árán nem kell 6 hónapig szoptatni büszke lehetsz hogy eddig is sikerült!
2009. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Én is elhatároztam még pocakosan, hogy fél éves koráig csak anyatej.

Aztán pont aznap, mikor a lányom betöltötte a 3.hónapot, reggel szoptatnám - és nincs tej. Éjjel még jóllakott...

Próbáltam az égvilágon mindent, amit csak a védőnő/orvos/szaktanácsadó/barátnők tanácsoltak, de nem sikerült napi pár cseppnél többet kicsikarni.

Két hétig még úgy-ahogy kitartott a fagyasztóban lévő tejem, és közben elkezdtem a gyümölcsöket bevezetni. 4 hós kora óta csak táp és gyümi + zöldség.


Most 5 hós, és rengeteg mindent kipróbáltunk már, imádja az új ízeket. Végülis nem bántam meg, hogy elkezdtünk gyümölcsözni.

Tulajdonképpen 3 hónap kizárólagos szopással megszerezte már az alap immunvédettségét (legalábbis az orvosunk ezzel vígasztalt, mert én borzasztóan el voltam keseredve).


Most viszont van egy mosolygós, kiegyensúlyozott, jó emésztésű, jól fejlődő kisbabám, és nem terror az evés, hanem örömforrás mindkettőnknek. A konyhában pepecselni neki majdnem olyan jó érzés, mint szoptatni.


Szerintem nyugodtan megpróbálhatod bevezetni a gyümiket, valószínűleg tetszeni fog neki.

2009. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Én is elhatároztam, hogy 6 hós koráig csak és kizálógag anyatej, aztán az élet mást hozott. 5 hósan el kellett kezdeni a hozzátáplálást, mert bizony nem volt elég neki a tej, pedig rengeteg volt belőle. Mennyiségileg okés volt, de kalóriára, minőségre már nem és stagnálni kezdett a súlya.

Arra azért figyelj, hogy napi 500-600 ml tej(vagy tápi) kell 1 éves korig!

2009. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
24%

Szió!

Szerintem tarts ki! Ha ilyen ügyesen tudtad fokozni a tejtermelésedet fejéssel és a többivel eddig, akkor ne add fel most. Én lányom 5 hónapos koráig minden szoptatás után fejtem, hogy elég legyen a tejem és így 6 hónapig kizárólag szopatattam (azért elég strapás volt).

Az immunrendszerük 6 hónapos korukig fejlődik leginkább és több helyen olvastam, hogy addig a gyomruk nem igazán áll készen a szilárd ételek befogadására. Tudom, hogy sokan ezt másként vélik, de szerintem nem érdemes kockáztatni. DE! Ha tényleg nem lesz elég neki a tejed és már nem gyarapszik kielégítő mértékben, akkor tedd, amit az orvosotok vagy a védőnő javasol. Ők láttak már pár gyerkőcöt és tudják azt gyakorlatból, hogy ilyenkor mi a legjobb a babádnak.

Boldog szoptatást és kitartás!!! Ügyes vagy!!!

2009. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!