Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej adható a nagyobb...

Anyatej adható a nagyobb gyerkőcnek (testvérnek), ha van feleslegben egy kevéske?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a lányommal problémás volt a szoptatás, és így kevés ideig kevés anyatejet tudtam neki adni.


Ha most a fiammal nagyobb szerencsém lesz, és lesz pár deci tejem feleslegben, akkor adjak belőle a 2,5 éves láynomnak ha kér vagy ezt egyáltalán nem javasoljátok?


2011. nov. 2. 13:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Általában kérni szokták, meg akarják kóstolni, de nagy átlagban itt abba is marad mert nem ízlik nekik. Adj neki nyugodtan, akár ha nincs felesleg akkor is, Csak hogy meg tudja kóstolni :)
2011. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Persze, kóstolja csak meg. Az én két évesemnek már nem kellett...
2011. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 xStefix ***** válasza:
66%

Persze, ha elfogadja és ízlik neki, nyugodtan. Neki is a javára válhat a sok-sok vitamin, védőanyag.

De az öcsinek is tegyél el azért valamennyit, ínséges időkre. Bár olvasztva nem mindegyik issza meg...

2011. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
Igen, csak pohárba add neki és ne szopiztasd újból.
2011. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 xStefix ***** válasza:
50%
Ha az anyukát nem zavarja és a nagyobbik szopni szeretne, azt is nyugodtan megteheti. Semmilyen negatív következménye nem lenne annak se. Max. egyeseknek nem tetszik.
2011. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%

Betti válasza:


Én is adtam a 2 évesemnek,mivel anyatejleadó vagyok,minden nap fejek,neki is hagytam 2 decit.Ma már 3 éves,de még mindíg adok neki,ha marad.Épp a minap történt,hogy elfogyott a bolti tej,ő pedig szeretett volna inni.Mondtam,hogy elfogyott a tej,erre ő:"De anya,neked van a cicidben tejcsi,öntsél a poharamba."Nagyon vicces volt,hát öntöttem neki.:))

Esetleg,ha simán nem ízlik neki,tehetsz bele kevés kakaót,sokkal egészségesebb,mint a bolti tej.

2011. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Stefix, ha egy már nem szopizó 2 évest újra szopiztatni kezd (mellből), annak megvan a maga káros következménye.. akkor is, ha te nem úgy gondolod.
2011. nov. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk is hasonló volt a helyzet. A nagyobbik fiamnál alig volt tej, szerencsére most van elég. Egyik este gabonapelyhet akart enni és volt a hűtőben kb. 1 deci anyatejcsi. Gondoltam azt teszem a tálkába. Kíváncsian figyeltem mit kezd vele. Utolsó cseppig megitta, majd közölte "Anya ez nagyon finom volt." Azóta próbálok Neki is félre tenni, van, hogy gabonapehellyel, van, hogy kakaónak issza, de nem kötöttem az orrára, hogy anyatej. Egyébként már 4 és fél éves. Szóval szerintem ha van felesleg nyugodtan add oda a nagyobbiknak.
2011. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Milyen káros következménye van annak, ha újra szopizni kezd egy két éves? Kíváncsivá tettél!


Én a két évesemet meg is kérdeztem, hogy szeretne-e? Nem akart amúgy, de biztos vagyok benne, hogy nagyon jól esett neki, hogy lehetőséget kapott rá, mert így nem érezte magát kiszorítva ebből a dologból.

Kismillió sztorit olvasni, hogy a nagy testvér kiakad, amíg anya a picit szoptatja (még Anna, Peti, Gergő is :o), nálunk semmi ilyen nem volt, szerintem pont emiatt. Így a nagy is teljesen természetesen kezelte a helyzetet.

2011. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 xStefix ***** válasza:
55%

Szeretem, amikor egyesek kijelentő módban beszélnek a lehetőségekről, esélyekről, kockázatokról. :) (Remélem, én elég gyakran használom, a HA szócskát.)

Írtam, hogy HA az anyuka nem ellenzi, HA a nagyobb kéri vagy elfogadja, akkor ELVILEG semmi akadálya nincs annak, hogy a nagy is kapjon anyatejet. Még akár úgy is, hogy újra mellre kerül. Én közvetlenül is ismerek olyan anyukákat, akik így újra elkezdtek (tandem) szoptatni és nem számoltak be semmilyen hátrányról, se rövid, se hosszú távon. Ellenben azt mondták, a nagyobb sokkal jobban viselte, hogy a kicsi sokat van anyán, mert így osztozni tudtak. Néhány hét, max. hónap után mindegyik nagytesó elhagyta a szopást, hogy "több maradjon a kicsinek". A szakmai anyagok is ugyanezt hozták le.

Sem biológiailag, sem pszichésen valószínűleg nincs káros következménye, ha valaki ezt az utat választja. (De nyilván ezt is ésszerűen, körültekintően kell, mint ahogy minden mást is.) Ez persze nem kötelező és nem kell vele egyetérteni sem, de ha valaki kipróbálja, nem kell hülyének nézni.

És nem csak én gondolom így. ;)

2011. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!