Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit javasoltok szoptatás és...

Mit javasoltok szoptatás és nagymértékű fogyásom esetére?

Figyelt kérdés

175cm magas vagyok,55kilósan kezdtem a terhességet,65-70körül fejeztem be. Örültem volna ha kicsi marad rajtam... 10hónapos a lányom,még szoptatom,de ahogy tudom adok neki mást is. meg ahogy elfogadja. S most a multhéten kijött rajtam is a f.sós-hasmenéses virus és 50kilóra lementem. Elötte 54voltam.Eszek én is sokat,amit tudok. Ma is 2szendvicset és főzeléket husival ettem már:) Voltam 2hónapja vérvételen.Kiderült hogy a pajzsmirigyem rendetlenkedik,alul müködik.Erre eszek gyógyszert. Mit tehetnék hogy jobban hizzak?


Voltunk patikában hogy javasoljanak étvágy csinálót(pl svédcsepp szokott nekem segiteni) de amig szoptatok addig nem ehetek ilyeneket.:(

a lányomnak pedig még elalváshoz és a főétkezésekhez mindig kell a cici.

kérlek segítsetek!Jövő héten megyek vissza a dokihoz,de addig is:) A páromat már elküldtem boltba csokiért,de annyi csokit nem tud megvenni amit én meg ne ennék..


2011. márc. 9. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem szedhetsz Svéd cseppet? A benne lévő alkohol miatt gonolod? Az annyira elenyésző, hogy nem árt.. Nekem épp a dokim javasolta, hogy szedjem. Egyébként kipróbálhatod a Béres cseppet is, az is segíthet étvágyat csinálni...
2011. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az unokanővérem járt így, és sajnos ő is olyan súlyosan kórosan lefogyott a szoptatás alatt (előtte is nagyon vékony volt amúgy) hogy neki a dokik sajnos a szoptatás abbahagyását javasolták, miután a haja is csomókban kezdett hullani. Neki is olyan egy év körüli volt már a babája akkor. Utána pár hónap múlva helyrejött az unokanővérem is :)


De azért inkább vizsgáltasd ki magad Te is, ő a háziorvosnál kezdte, és vérvétellel indult az egész.

2011. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jaaa, bocs, azt nem is láttam hogy már voltál vérvételen, és pajzsmirigy gond... Hát akkor marad a jó sok édesség :) De irigyellek basszus! :)
2011. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Patikában mondták h nem ehetek svédcseppet:( Étvágyam lenne,de a kis csaj alig enged. Most is megmordult a szobájában a radiátor és felébredt és most nyügi. PEdig kéne pakolgatnom is..Elkezdeném én egyébként leszoktatni a szopiról,de üvegből semmit nem fogad el! Még a cumit se.
2011. márc. 9. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
en is igy vagyok, mar 47 kgra fogytam, nem voltam dokinal, de ilyen sovany nagyon reg voltam. amugy jol erzem magam a boromben, mindenki irigyel,nem is latszik h gyerekem van. 7 hos, meg szopik, de mar szepen eszik etelt is.
2011. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem tudom a problémád miatt szedheted-e, de a B vitamin étvágyat csinál (Tevának van vmilyen komplex B vit. készítménye), illetve Béres csepp.
2011. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Ha pajzsmirigy és szoptatás, akkor szaktanácsadó (ibclc)!

Ez már az ő asztaluk, szerintem ne házilag kísérletezz. Igaz, hogy már nem olyan kicsi a babád, de a pajzsmirigy akkor is figyelmet igényel.

2011. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még régebben megadták nekem a Martinovichné Debulay Bianca telefonszámát. Megpróbáltam felhivni,majd még később is próbálgatom. Most nem vette fel.


Keresztanyum már fenyeget,ha nem leszek nyárig 60 kiló akkor nem jön velem strandra.Eddig minden évben mentünk szinte ugyanis velencére együtt. S eddig 2nyarat hagytunk ki:amikor terhes lettem,és a tavalyit mert akkor még pici volt a lányunk.

Szerintetek ezzel lehet összefüggésben hogy Picur a iscsaj? 7,1kiló és 73cm?Tudom nem pici,de itt olyanokat látok hogy 8-9-10kilós egy baba 10,5hósan..

2011. márc. 9. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!