Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet antibiot...

Szoptatás alatt lehet antibiotikumot szedni? Sűrűn járok pisilni és sárgás folyásom van. Ilyenkor remélem szedhető valami vagy fel kell függeszteni a szoptatást?

Figyelt kérdés
Kedden tudok csak dokihoz menni, de addig is azért kérdezem van e valakinek ilyen tapasztalata.
2011. nov. 18. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok, elsősorban a penicillin származékok, biztonsággal szedhetők terhesség és szoptatás alatt is. A szoptatást ezért nem kell abbahagyni. A helyileg ható hüvelykúpok mellett is lehet szoptatni.
2011. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez megnyugtató.
2011. nov. 18. 09:22
 3/5 xStefix ***** válasza:

1: Igen, lehet, de nem mindegyiket. Használati utasításokat majd az orvos ad, de szólj neki, hogy szoptatsz.

2: Antibiotikumot leginkább bakteriális fertőzésre szedünk, mert arra való. Ha neked esetleg vírusos fertőzésed van, akkor nem érdemes szedni, sőt, káros is lehet.

3: Házilag neki ne állj gyógyszert szedni, legalábbis ne ilyen kategóriájút, mert az antibiotikum-téma orvosi kompetencia, nem egyéni döntés.

4: A sárgás folyás lehet gombafertőzés is, pl. Candida miatt. Erre Canestent szoktak adni, de az csak tüneti kezelésre jó. (Szoptatás alatt is lehet használni.) Ha visszatérő a probléma és biztosan Candida, akkor érdemesebb kúrát tartani.

5: A gyakori pisilési inger lehet felfázástól is - ha így van, akkor csak akkor kell szerintem gyógyszer, ha fertőzés is kialakult, egyébként remélhetőleg nem.

6: Szumszum, várd meg, mit mond a dokid.

Jobbulást!

2011. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. nov. 18. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Én amióta először terhes lettem, kipróbáltam a tőzegáfonya kapszulákat!Én a CRAN-C-s márkájút szeretem!Csak természetes,és lehet terhesség szopi alatt is alkalmazni!

Nekem minden nőgyógyászati és húgyúti panaszomat 1-2 nap alatt helyre rakja!Lehet folyamatosan is szedni, de gond esetén 3*1 de akár 3*2 is mehet!

Én ösztő tavaszig napi egyet szedek szopi, és terhesség alatt megelőzésre! :)


2009 márciusától áll fent valamelyik állapot folyamatosan!De nekemez nagyon bevált,ésnem kell gyógyszer!

2011. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!