Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek abbahagyjam a...

Csill79 kérdése:

Szerintetek abbahagyjam a szoptatást?

Figyelt kérdés
Lányom 4 és fél hónapos.Kezdetektől tápszeres pótlást kap.Most már nem mérem,hogy mennyit szopizik,de amikor még mértem 30-40ml tudott szopizni.Az altatás kész katasztrófa,van,hogy 50 percig csak ki be járkálok,mert sír nagyon.Ma nem fogadta el a cicit egész nap,mert szerintem meg fog jönni,és úgy aludt mint a kis angyal.Lehet,hogy a tejemmel van valami.Már kezdjük a kostolgatást úgyhogy gondolkodom,hogy abba hagyom a szoptatást,mert nem sok értelmét látom.Szerintetek?
2011. márc. 9. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha szerinted nincs sok értelme,akkor hagyd abba.Főleg,hogy ugy látod a babád sem akarja már.

Nem lesz semmi gond:)

2011. márc. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodtan hagyd abba, a babádnak nem lesz baja.
2011. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám abba, a 30-40 ml is nagyon fontos, főleg, hogy még ilyen pici.
2011. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem öröm egyikőtöknek sem, és már amúgy is tápszert kap, akkor fölösleges folytatni. Nálunk is ugyanez van. Én erőltetem, de ő rúgkapál, hisztizik stb... nem tom mi értelem van ennek így. Ja, ő meg csak 10 ml-t szív ki. Amúgy folyton náthás stb., szóval nem igazán védi az a pici anyatej már semmitől. Legalábbis nálunk. Ő ma fél éves :), de semmi értelme így szivatni, én úgy látom, úgyhogy mi is abbahagyjuk.
2011. márc. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Reggel-este sem fogadja el a cicit?

A kislányom csak akkor fogadja el, mert olyankor még olyan kis félkómás és akkor legalább szopizik. Bár bizonyára nem sokat, de én azért örülök, hogy legalább olyankor cicizik.

Napközben nem hajlandó már szopizni, nézelődik, ficánkol meg minden...és ha megjön, akkor kifejezetten mérges rám (biztos más lesz a tej íze).

Ha úgy érzed, hogy már kellemetlen a szoptatás, és a babád is ideges tőle, akkor szerintem is felesleges erőlködni, mert lelkileg az egyikőtöknek sem jó. De ha esetleg ő is elfogadná félálomban a cicit, az azért jó lenne.

2011. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól veszem ki, hogy ha szopizik sír, ha nem szopizik, akkor nem?


Hipoallergén tápszert kap? Mert ha igen, akkor lehet hogy valami allergia van a dologban. Mert ugye az anyatejben kiválasztódnak azok a fehérjék, amik allergizálnak (tej, tojás, szója). A HA-s tápszerben meg ugye nincs ilyen.


Lehet, hogy a helyedben rákérdeznék erre egy gasztroenterológusnál. Vagy talán pár napig ne egyél tejterméket, tojást és szóját (leggyakoribb allergének). Ha így nem sír a babád szopizás mellett, akkor valami allergia lehet a dologban.


Remélem minél gyorsabban megoldódnak a dolgok!

2011. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Reggel elfogadja félálomban,de 1 óra múlva megint sír,hogy éhes:(vagy vissza sem alszik.Én úgy vettem észre,hogy jobban alszik ha nem cicizik,de lehet,hogy nincs is összefüggés.
2011. márc. 10. 11:56
 8/8 xStefix ***** válasza:
Én nem hagynám abba.
2011. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!