Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan döntsek, abbahagyjam a...

Hogyan döntsek, abbahagyjam a szoptatást?

Figyelt kérdés

Babám 11 hós, napi 3szor, reggel-délután-este szopizik. A problémám az, hogy sajnops én nem az a típus vagyok, aki a szoptatástól fogy, nekem kell a plusz kiló, hogy legyen tejcsi. Eddig ettem is rendesen, kb 15 kg maradt rajtam, próbáltam csökkenteni az evést és mozogni, de a tej is vele csökkent.

Eltekintve az esztétikai okotól, egyre komolyabb egészségügyi gondokat is okoz a túlsúly.

Nem tudom mi tévő legyek, várjak még, mert szívem szerint még vagy egy évig szoptatnék, lenne is rá kereslet, vagy lassan válasszam el a babám.

Nagyon tanácstalan vagyok, ti mit tennétek a helyemben?


2009. jún. 21. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz, de ha egészségügyi gondod van akkor nem kérdés, a babynek szüksége van rád!!!
2009. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a szoptatás nagyon klassz dolog a babának, de van, ami ennél is fontosabb: egy kiegyensúlyozott és egészséges anyuka, aki nem patkol el a túlsúlya miatt szövödmények következményeiben idejekorán.

11 hósan már nem olyan picike, az anytejnek már nincs akkora szerepe és másdképp is össze lehet bújni a babáddal (esti éneklés a szoptatós székben dajkálva stb :)

2009. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy cipőben járunk. Én úgy tervezem, hogy 1 éves koráig mindenképpen szoptatom (ne kelljen tápszer, ha már eddig nem kellett).

Aztán 1-2 hónap alatt megpróbálom egyesével elhagyni a szopikat, de ez alatt már elkezdek enyhén fogyózni.

2009. jún. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem hagynám el a szoptatás, odafigyelnék, mit eszem, kerülném a zsíros és cukros ételeket, de ennék normálisan, nem fogyóznék. Fogyni úgyis elsősorban mozgástól lehet. Tehát igyekeznék naponta sportolni. Így teszel az egészségedért, valószínűleg szépen elkezdesz fogyni és a kicsi is szopizhat még kedvére.
2009. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1 eves koraig eleg ha szoptatod ha sok a tulsulyod. Magadra is gondoljal, hiszen ha te boldogtalan vagy akkor a babad is az lesz.

Most 1 evesen majd mindent ehet mar, szepen lassan valaszd le!!!

2009. jún. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tudom, hogy lassan muszáj lesz valahogy fogynom, de félek nem lesz szívem elvenni tőle a cicit. Egy picit még várok, próbálom csak az esti szopit meghagyni a többit kiváltani, aztán majd látom.
2009. jún. 22. 00:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm járt uebben a cipőben. Ő diétázott is, meg eljárt edzeni, mikor 1 éves lett a kisfia. Ő úgy érezte, kevesebb lett a teje, de azért mindig cicire rakta a kisfiát, ha kérte, ő pedig nem panaszkodott. Másfél éves koráig szopizott, igaz, jó étvággyal evett is mellette. Szerintem anyatejből már megadtad neki, ami védi, stb. Szerintem a cicizést nem érdemes megvonni tőle, ha téged nem zavar, még ha nem is ez marad a fő tápláléka! Amúgy pedig hallgass a szívedre. Gy. www.szoptassugyesen.hu
2009. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!