Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is hízik szoptatás alatt?...

Más is hízik szoptatás alatt? Vagy csak én lennék ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés

már 8 hónapja szoptatok, 5 hónapig nem volt semmi baj 1-2 kilót le is adtam, de amióta nem kizárólag anyatejet eszik elkezdtem hizni. Nem sok, ami lement, fel is jött. De most már több vagyok két kilóval mint mikor hazajöttünk a kórházból. Szörnyű! Nagyon rosszul érzem magam emiatt!

amikor szopik a babám, úgy érzem mintha teljesen kiszívott volna engem is, farkaséhség és szomjúság tör rám.


2011. márc. 10. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez alkati kérdés. Ahhoz, hogy legyen tejed, enned kell. Esetleg sportolj valamit, ha ennyire zavar, egyébiránt a szoptatás végével könnyebb lesz majd fogynod.
2011. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Rám 15 kg jött fel pluszba, gondolod mennyire boldog vagyok tőle. Persze, persze imádom a fiam, meg a tejcsi is fontos, de én januártól elkezdtem odafigyelni mit eszek, mert azt mondtam ez így nem mehet tovább. Nem eszek kenyeret, és a cukros dolgokat minimálisra csökkentettem. ÉS már lement 7 kg. Amúgy azért kezdtél el hízni, mert ugyanannyit eszel, de a babád kevesebbet cicizik, és kevesebb kalóriát éget el a szervezeted a tejtermeléssel, mint előtte. Én így gondolom.
2011. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 kilótól nem kéne ennyire letargiába esned.

Nekem a terhességem alat volt egy kis terhességi diabéteszem, akkor 160 g Ch diétára fogtak, most hogy szoptatok, 175 g a napi megengedett, jelenleg is folytatom, picinek elég mennyiségre a tejem + tápértéke is van / lehet bizonyára, mert szépen fejlődik tőle.

Neked is javaslom, mert az általad említett farkasétvágy nálam is jelen lenne, ha nem diétáznék, de így hogy csinálom, karban tudom tartani az étvágyamat.

2011. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Harmadik babámat várom. Az első két terhesség után hazajőve a kórházból kb. 2-3 kiló volt csak rajtam, az első hetekben örültem hogyha alhatok így lefogytam azt a 2-3 kilót, de ahogy beállt a kereslet kínálat tejcsi ügyben egyből visszajött az a 3 kiló és masszívan maradt is.

Az első babámnál nem ment olyan jól a szopi így meg se próbálkoztam hogy na akkor kevesebbet egyek jelentősen (hogy fogyjak) . De miután vége lett a szopinak (1 év múlva) simán leadtam azt a pár kilót (és még úgy sem voltam vékonynak nevezhető mindig is vastagabb alkat voltam, de lehetetlenre nem akartam vállalkozni).

A második babámmal is az alap normál súlyommal lettem terhes ismét felszedtem vagy 14 kilót terhesség alatt (mondjuk nagyobb lett egy kilóval a második baba).

Hazajőve a kórházból még jó 5-6 kiló rajtam volt, és szoptatás beállása alatt feljött még vagy 3...

Na itt már megpróbáltam odafigyelni minden egyes falatra, és egyből megkevesbedett a tejem, aztán próbáltam hogy jó akkor eszek normálisan (nem zabálásra kell gondolni de úgy értem hogy amikor az ember normális étkezést folytat nem pedig zöldségköretet eszik salátával egész nap meg sovány zsírtalan hússal...most ez csak egy példa volt)de sportolok a baba mellett.

Jobban éreztem magam, de fogyni nem fogytam tőle egy dekát se.

Így megint megvártam a szoptatás végét (1 év kb.) és akkor álltam neki mozogni és fogyózni, 4 hónap alatt le is ment az a plusz 8-9 kiló.

Most ismét babás vagyok úgy gondolom majd szoptatás után ismét nekiállok addig meg nem görcsölök azon a plusz 3-4-5 kilón mint az ábra is mutatja le lehet azt adni szoptatás után!! Azt az 1 évet meg kibírom hogy 40es méretet hordok, nem 38ast.:)

Sok sikert neked is!!!

2011. márc. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoptatás alat 4 kilót híztam, 82-vel szültem, 74-gyel jöttem ki a kórházból, pár hónap múlva már 78 voltam......ahogy abbahagytam a szoptatást,elkezdtem fogyózni és két hónap alat már mínusz 10 kilónál tartok, 68 vagyok, az álomhatár a 62, szóval sajnos alkati kérdés. A hormonok miatt sajnos nem sokmindent lehet tenni, mert a kalóriabevitelt ugyebár biztposítani kell a tej miatt, tehát nem szabad csökkenteni a napi kalóriát.
2011. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, pedig semmi cukrosat és zsírosat nem eszem, na és sovány voltam világ életemben. Most meg jönnek fel a kilók.
2011. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első babámnál 5 kilót híztam a szoptatás alatt, mert mindent felfaltam. Most odafigyelek, és egészségesen étkezem, nem eszek meg 1 tábla csokit... (na jó, amúgy terhességi cukrom volt és ki voltam éhezve, igaz most is, de odafigyelek). Most 2 hét alatt a terhesség előtti súlyomtól is 5 kilót fogytam. Viszont 6-8 liter vizet/teát megiszok 1 nap.
2011. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a minőségi táplálkozáson kell, hogy legyen a hangsúly, nem pedig a mennyiségen.Én írtam a Ch-diétát, hogy azon vagyok továbbra is, ami természetesen nem úgy néz ki, hogy folyamatosan megvonom a szénhidrátot és koplal a szervezetem ( vizeletem sem acetonos már, mint a terhesség alatt, hanem normál értéket mutat, szóval orvosilag is rendben van ), hanem arról szól a napi étkezésem, hogy 0 g-os Ch tartalmú ételeket minden nap rendszeresen fogyasztok ( tojás, hús, felvágottak / kivétel a fűszeresek, ezeket kerülöm ), hal, tejtermékek stb.)Ezeket "műsoron kívül"- saját két étkezésem közti szünetekben is eszek néha-néha.Általában 3 órás szüneteket tartok, babámat is 3 óránként szoptatom ( tejem van bőven és jó minőségű is, mert a kicsi gyarapszik tőle rendesen, ahhoz képest, hogy 2600 grammal született ), és mondom, ha szopi után éhségérzetem van, akkor pár szelet felvágott, vagy főtt hús, esetleg nagy ritkán tojás, természetesen csak önmagában, kenyér nélkül és sok folyadék, de nem 5-6 liter, ami - bocsi, utolsó válaszíró - abnormális dolog, a vesédet dolgoztatod csak feleslegesen, közben az anyagcserédet lassítod, ami nem túl célszerű a szoptatás szempontjából.
2011. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!